Како да направите жежок Шпански Омлет во неколку чекори

Изберете некоја латино песна со примеси на срцепарателен вокал. На пример Рики Мартин или Енрике Инглезијас. Додека тивко иде музиката во позадина земете го тавчето и спремете две јајца. Ставете ги јајцата во сад и во склад со музиката мешајте со колковите. Додадете вегета, бибер, сол и кари сос. Потпевнувајте слободно без срам.

Напомена: Никако Голи , пошо у конкретниот случај ке добиете спротивен ефект…..
Oscars-Lunch-Spanish-Omelette-for-kids-5Во друг сад исечкајте ги шампињоните на ситно. Во тавчето ставете ги свежите печурки и додадете им сол и пејте им на шпански. Шмекот од шпанското пеење ќе го почуствувате на крај верувајте ни.

13075_MushroomOmeletКога печурките ќе заруменат додадете ги веќе изматените јајца. Рики Мартин нека навлезе длабоко во вашиот систем и таа енергија ослободете ја на омлетот. Почекајте 5-6 минути. Ако знаете некој латино плес слободно искористете го додека се прави шпанскиот омлет.

Откако е се готово, смесата од тавчето ставете го на тањир. Уживајте во јадењето со добро шпанско вино Сангрија. Апетит буена.

Категории
Гезме

ПОВРЗАНО

 • Што е Фриганизам

  ...
 • Како да ги преживеете постите

  Што не смее, а што може и нема да се јаде за време на постите. Доаѓаат тие прекрасни денови кога ошавот, пченицата, лебот, зелникот (врвот) полжафчињата (фаворит ми се,...
 • Хамбургер

  Гладен си? – Иди земи си Хамбургер од ROYAL BURGER !!!! Бон Апетит....
 • Месен ролат со макарони

  Абхазиски специјалитет кој одигра клучна улога во Грузиската ѓраѓанска војна, лесен за правење-многу калоричен.Време за подготовка-саат време, лапаат двајца.Легендата вели дека војската што имале конзумирано ролат имале повеќе 38%...