Лост енд фаунд – Пени Хардавеј

Жареше и палеше на времето. Го споредуваа со Меџик Џонсон и Мајкл Џордан , со неговата брзина, талент и интелегенција ги освои навивачите на Орландо Меџик. 1996-тата година изгледаше дека ќе биде негова сезона, со неговиот соиграч Шекил Онил, со кои беа ѕвезди во подем.Со неговата добра игра успеа да се избори и за место во репрезентацијата на Сад со која го освои златото на олимписките игри во 1996 – та година. Надвор од теренот имаше потпишано договор со Најк , кои продаваа патики со неговото име. Во тоа време беше вистинска сензација. После серија на неколку повреди кариерата полека почнува да му опаѓа , и кога сите мислеа дека ќе се повлече и ќе ужива во неговото богатство тој ги шокираше сите. Во продолжение ви препорачуваме да го погледнете видеото каде што ќе ја исполни желбата на неговиот најдобар другар од детството.

Категории
Џиџи-Миџи

ПОВРЗАНО