• Колку често дува Снуп Дог?

  Практично целиот свет знае дека Снуп Дог сака да пуши трева. Но, сте се запрашале колку често на ден дува? Во ова видео ќе го дознаете одговорот. Се разбира, сите прашања се поврзани со канабисот. Првото прашање го открива одговорот колку долго Снуп може да издржи без да пуши,а...
 • Луди начини на кои луѓето се дрогирале низ вековите

  Луѓето пронаоѓале многу различни начини да се дрогираат, со векови. Настрана од употребата на канабисот, која датира од пред илјадници години, постојат неколку начини да се постигне ефектот на дрогираност. Некои од овие начини дури никогаш не биле ни забранети, а овие наркотички растенија најчесто се користеле за медицински...
 • 6 мистериозни историски објекти кои сè уште не можат да се објаснат

  Историјата на човештвото е стара неколку милениуми, а историчари никогаш не ги дознаа сите нејзини тајни. Артефакти пронајдени во текот на археолошките ископувања понекогаш експертите ги оставаа со повеќе прашања отколку одговори. Но тоа само ја прави потрагата по вистината уште поинтересна. Ова се 6 најзначајни и најпознати историски...
 • Како ќе изгледа нашата генерација кога ќе остари?

  Шпекулации, шпекулации, но, ајде да се запрашаме како би изгледала нашата генерација кога ќе остари, во далечната или не толку далечната иднина. Преку овие неколку комични слики, можеби ќе успееме да си замислиме некоја интересна варијанта на фамозната иднина....
 • Научно невозможни, но реални места?

  Во видеото ви пренесуваме собрани 10 чудни места на Земјата за кои научниците немаат баш соодветно објаснување, научно се невозможни но сепак се реални? Повеќе за непрестајните бури, чудните светла и подводните мистерии научете во видеото подолу:...
 • Кога иконите на хорор филмовите би ставиле оглас за девојка

  Најомилена разонода на повеќето луѓе е читање на оние смешни огласи во кои типови и типки бараат дечко, односно девојка за дружење, брак или секс. Но, што кога познатите икони на хорор филмовите би напишале еден ваков оглас, во потрага кон својата сродна душа, како би изгледале истите? Се...
 • Како ќе изгледаат луѓето за 1000 години?

  Животот постојано се менува и прилагодува, па е логично да се претпостави дека и луѓето еден ден, да кажеме, за 1.000 години, ќе ја сменат својата физиономија, додуше, ако преживееме. Постојат многу претпоставки за тоа како нашиот вид ќе изгледа во иднината. Велат, ќе имаме поголеми очи, подолг животен...
 • 10 тајни локации кои Google ги отстрани Google Maps

  На Google Maps можат да се видат сите локации кои ќе ги посакате, со неверојатни детали. Но постојат неколку работи кои се цензурирани, наводно за општото добро. Се работи за локации за нуклеарни тестови, складирање на нуклеарно оружје и мистериозни воени бази. Овие области се целосно цензурирани од Google...
 • Што се случува кога три баби дуваат за прв пат

  Ако некогаш сте се запрашале како би изгледале три баби кои за прв пат дуваат трева, ова е вистинското место за вас! Пола, Доротеа и Деирдре никогаш не се обиделе да дуваат трева. Во државата Вашингтон, каде рекреативната употреба на марихуаната неодамна беше легализирана, ја евидентираа својата прва средба...