• Дали одевме по месечината?

  Дали одевме по месечината? – Летаат боксови! Станува збор за наводно вториот човек кој стапнал на месечината, Баз Олдрин и за негаторот на слетувањето на месечината, Барт Сибрел. Барт упорно му досаѓа на Баз со прашања за наводна конспирација или лага дека сме оделе на месечината, барем некои од...
 • Шопе и Мики Ли интервју дел 3

  Шопе и Мики Ли интервју дел 3 Во новата расправа за нумерологијата и универзумот низ интервјуто што го прави Емило Шопе на Мики Ли, дознаваме за вредностите на животот и за книги што можат да го променат животот на човекот. И од претходните интервјуа, а посебно и од ова,...
 • Сега е веќе нормално да имаш рак

  Сега е веќе нормално да имаш рак     Помина еден месец откако почина другарка ми. Млада, 40 години. Денес дознав дека уште една мајка, борец, херој не успеала да се избори до крај… и почна повторно револтот да се буди, да ми гори душата од – НИШТО НЕ МИ Е,...
 • Бла Бла доделува 5 карти за ЗЕМЈОТРЕС

  Бла Бла доделува 5 карти за ЗЕМЈОТРЕС Секој што има фотографија видео или било како друг спомен од минатите изданија на ЗЕМЈОТРЕС, нека ни ги пушти во коментар на фанпејџовите и нека очекува гратис за утрешното 4-то издание на ЗЕМЈОТРЕС  ...
 • Чудо во Бла Бла – Урбана Телевизија

  Чудо во Бла Бла – Урбана Телевизија, Левитирачка лепена ризла у Ге Бла Бла ТВ е единствениот медиум во РМ кој константно објавува за канабис и цело време агитира за целосна декриминализација на растението. Како божјо провидение денес начекавме ризла што лебди во воздухот и сака да се наполни...
 • И во Германија пушат по пивниците, алооо…

  Тихомир Јанчовски со порака до младата копи пејст генерација И во Германија пушат по пивниците, алооо… Македонците се јужен народ, јужна нација, како Грците или Италијанците, на пример. Ако му наметнуваш на таков народ закони за непушење во кафани (од неодамна не само во јавни простории, туку и во...
 • АЛКОХОЛОТ ВО ПРОДАВНИЦА, СО ГАНЏА ВО ЗАТВОР

  АЛКОХОЛОТ, БРЗОТО ВОЗЕЊЕ И НЕПОЧИТУВАЊЕТО НА СООБРАЌАЈНИТЕ ЗНАЦИ СЕ ПРИЧИНА БРОЈ ЕДЕН ЗА СООБРАЌАЈКИ Моќниот автомобил во комбинација со брзо возење, алкохол и непочитување на сообраќајните правила, се причина број еден за сообраќајни незгоди со фатални последици – ова беше главната порака упатена до младите возачи на вчерашната трибина која се одржа...
 • Бивш вработен во српска месна индустрија: Вака ставаат расипано месо во виршлите

  Бивш вработен во српска месна индустрија: Вака ставаат расипано месо во виршлите Поранешен работник во српската месна индустрија објави снимки на кои е прикажано како во виршлите се става расипано месо. Од месната индустрија, пак, се огласија со соопштение со кое го демантираат неговото тврдење. Поранешен работник во месната...
 • Си голтате сперма, а не сте ни свесни

  Си голтате сперма, а не сте ни свесни дека го правите тоа “Taurine was first isolated from ox bile, and thus its name is derived from the Latin ‘taurus,’ meaning ‘ox’ or ‘bull’.” Енергетските пијалаци содржат таурин но неговата количина не е доволна да има позитивни ефекти кај козумирачот,...