• 7 историски личности кои беа невозможни да се убијат

  Постојат луѓе кои беа невозможни да се убијат, а ова се 7 историски личности кои успеале да ја избегнат смртта многу пати. 7. Едвард Црнорадиот Едвард Црнорадиот беше познатиот англиски пират кој, наводно, поседувал 14 жени, од кои повеќето не биле постари од 16 години. Имал обичај под брадата...
 • Засадиле марихуана, бидејќи немале доволно пари за лек

  Полицијата поднесе кривична пријава против семејството од Славонски Шамац. Семејство се изненади кога полицијата ги осуди за криминал, бидејќи пронајдоа кај нив расад на канабис за лекување на болното дете, како што велат. Според пишувањата на порталот ebrod.net на 16-годишната ќерка на семејството и бил дијагностициран канцероген тумор. Веќе...
 • После ова како да веруваме во случајности?

  Не можеме секогаш да го планираме својот живот. Животот е полн со случајности, а некои случајности вклучуваат: носење на иста облека како пријателите, среќавање на некој познаник во друга држава, добивање на исти подароци и сл. Но постојат и други случајности кои се многу поретки. Ова се чудни и...
 • Половите стереотипи порано и денес

  Розова боја е за момчиња, на мажите кои јавно ги покажуваат емоциите им се восхитуваат, мажите носат хулахопки, жените сакаат секс многу повеќе од мажите. Звучи збунувачки? Еднаш, многу одамна, ова беа стереотипите кои доминирале во нашето општество. Но, истите се менувале со текот на времето. Ова се неколку...
 • Старата црква на планината Перун во Хрватска ја уништуваат громови

  Во близина на Сплит, Хрватска постои посебна планина која го носи името на словенскиот бог Перун. На оваа планина се случувале чудни работи во текот на ноќта, далеку од светлата на градот и далеку од новите богови и светци. Колку богови можат да се пофалат со фактот дека целата...
 • НАСА потврдува: марихуаната содржи “вонземјански ДНК”

  Оваа голема вест не шокира и забави. НАСА потврдува: марихуаната содржи “вонземјански ДНК”. Бидејќи кликнавте на оваа статија веројатно сте заинтересирани за ова истражување. Забележено е дека многу статии се шеруваат, без воопшто да се прочитаат. Во април минатата година на Фејсбук е споделена една статија на која прашува:...
 • Најскандалозните масонски тајни

  Масоните се една од најпознатите тајни и контроверзни верски групи во светот. Масоните постојат со векови. Овие скандалозни масонски тајни не можат да се прифатат како факти, бидејќи не се знае со сигурност дали се вистинити. Сепак, доколку има некоја вистина во нив, ете, сега ја откривме нивната тајна....
 • Шекил О Нил го натплива шампионот Мајкл Фелпс

  Шекил О Нил НБА супер стар и еден од најголемите кој ја играл играта наречена кошарка им направи супер изненадување на љубителите на пливањето на државното американско пливачко првенство на кое имаше пливачки двобој со олимпискиот и светски број еден во пливањето, Мајкл Фелпс. Условите беа распоредени за 157...
 • Шверц Комерц 18 пати иновативност на ниво

  Шверц контабанда транспорт на ствари кои не би прошле онака низ царина. Што шверцаме најмногу ние како луѓе? ќе праша професорот на царина. Како од пушка вика пола амфитеатар ДРОГА, оружје ќе кажат два торјца егзотични животни ќе му текне на Трпе надежен студен по царина и логистика. Така...