• Холивудски близнаци

  Знаете сите дека сплет на гени и околности прави да таму некаде имаме сите свој близнак-не по мајка, не по татко (за ова второво не сме сигурни) ами по лик-еве неколку Холивудски ѕвезди кои за својот животен тек ги имаат упознаено своите изгубени близнаци. Иан Сомерхолдер и Роб Лов...
 • Лост енд фаунд – Пени Хардавеј

  Жареше и палеше на времето. Го споредуваа со Меџик Џонсон и Мајкл Џордан , со неговата брзина, талент и интелегенција ги освои навивачите на Орландо Меџик. 1996-тата година изгледаше дека ќе биде негова сезона, со неговиот соиграч Шекил Онил, со кои беа ѕвезди во подем.Со неговата добра игра успеа...
 • Едвард Марфи – Марфиеви закони

  Имено, колку пати ви се десило работата што имате намера да ја сработите, да ја завршите без ич да не се замарате? На тоа, се разбира, не ви текнуе бидејќи таквиот развој на настаните ви се чини прилично нормален. Но, затоа, кога ќе ви тргне све у курац, почнувате...
 • Охридски летач

  ...
 • Откачени миленичиња

    Априлилили четроножни пријатели! Овој први Април никој од семејството нема да остане немаскиран, дури и вашето милениче ќе биде во духот на Локи и празникот на шегата! Еве неколку интересни решенија како да го вклопите вашето милениче во вашата маска, и истовремено да заработите пријава за малтретирање животни....
 • Дркало-Еколошка енергија

  Дали сте незапослени, ама моногу вредни мастурбатори? Имате вишак енергија, а немате партнер? Дркалото е идеалниот унисекс изум за вас. Дркалото е мал полнач во форма на рачен часовник кој кога се движи (знаете во која насока ) создава внатрешно триење и енергија.Доволно е да си го прикључите усб...
 • Малото Уво

    Комшиите ве дркаат до бесвест, и сакате да им направите сачекуша, ама неќете да ве ќарат дур им го оштетувате возилото или доаѓате до заклучок (со клуч кога гребеш-доаѓаш до закључок…сваќаш? )? Овој ГПС тракер со име Мини А8 лесен апарат за користење е со големина на кибритче,...
 • Мобилен Дом

  Сте пробале да ја отруете на комшијата козата, ама жилавото копиле не гине-не очајувајте, сменете си ги соседите.Со овој едноставен изум на лудите Енглези можете да си отидете сосе куќа!   Концепт и идеа Идејата е дека концептот на поседување земја е небитен, и дека секој има право да...
 • Интерактивен ХипХоп семплер

  Дали сте му се чуделе на Премиер или Дила за начинот на кој ги склопуваат семпловите-сега има начин како да пробате да бидете продуцент само со помош на вашата тастатура.Едноставно посетете го сајтот www.samplestitch.com и направете свои аранжмани од веќе постоечките прикачени инструментали.За секоја загреана ХипХоп глава-ова е срањето....