• Фонија интервју пред концерт во Бла Бла Клуб (27- 4 – 2017)

  Интервју со Фонија...
 • Хуманитарен концерт за Грицко (9-4-2017)

  Хуманитарен концерт за Грицко...
 • Кратко интервју со Јаков Дренковски за престојниот концерт

  Си направивме кратко интервју со маестро Јаков, за престојниот концерт, кој ќе се одржи на 14.02.2017 во Кино Фросина. Еве што не очекува:...
 • Вју со Дориан за концертот на String Forces

  Си направивме едно кратко интервју со Дориан, по повод концертот на String Forces, кој ќе се одржи на 10.02. во МКЦ, каде ќе се слави 20 годишен јубилеј на овој иновативен бенд, концерт кој ќе трае 2:30 саати, на кој ќе се промовира и новиот албум на бендот, “Соголи...
 • Интервју со Миле Кекин од Хладно пиво

  Најголемиот хрватски претставник на панк рок естетиката, бендот ХЛАДНО ПИВО, предводен од Миле Кекин, ќе настапи во Скопје во рамки на нивната голема турнеја со новиот албум „Dani zatvorenih vrata“! Познати како мајстори на концертите во живо, со секогаш исполнети и енергични настапи, нема сомнеж дека Хладно пиво на...
 • ЅЕ ИМАГИНАРИУМ – ВЈУ со Никола Ристевски

  ИМАГИНАРИУМ – ВЈУ со Никола Ристевски Пред некое време излезе од печат ИМАГИНАРИУМ, на авторот веќе познат и докажан НАУЧНИК, од Свети Николе – Никола Ристевски, кој воедно е и основач и главен и одговорен уредник на нашата пријателска веб алтернативна медиумска клика – ЛОЗА. НАЈДЕТЕ ВРЕМЕ ДА ДОЈДЕ...
 • Видео интервју со Немања Радичевиќ

  Немања Радичевиќ, еден екстемно луд дечко на инвалидска количка, многу пати успеа да ни докаже дека хендикепот не мора да биде пречка во животот, потребна е храброст, упорност и желба да се успее. Си направивме кратко интервју со него, измонитрано со видео прича, а во овој текст ќе ви...
 • „СМАТ“- Нашата музика и текстови се огледало на ова општество

  Групата „Смат“ в петок ќе одржи голем солистички концерт во МКЦ, кој е дел од програмата на фестивалот „Таксират“. Со овој концерт бендот ја прославува 20-годишнината од своето оформување така што во репертоарот ќе бидат вклучени песни од нивните три албуми: „Smut“, „Forever is not enough“ и „Мемоарите на...
 • Вју со Шинтер за новиот албум

  Шинтер неодамна објави видео за песната “Алкохол“, која е дел од неговиот нов албум. Албумот е снимен во La familia records, а автор на текстовите е Шинтер, продуцент на албумот Дејан Јанушев Скит. Албумот содржи 10 песни, а може да се најде на youtube. Си направивме муабет со Шинтер...