• ЅЕ ИМАГИНАРИУМ – ВЈУ со Никола Ристевски

  ИМАГИНАРИУМ – ВЈУ со Никола Ристевски Пред некое време излезе од печат ИМАГИНАРИУМ, на авторот веќе познат и докажан НАУЧНИК, од Свети Николе – Никола Ристевски, кој воедно е и основач и главен и одговорен уредник на нашата пријателска веб алтернативна медиумска клика – ЛОЗА. НАЈДЕТЕ ВРЕМЕ ДА ДОЈДЕ...
 • Видео интервју со Немања Радичевиќ

  Немања Радичевиќ, еден екстемно луд дечко на инвалидска количка, многу пати успеа да ни докаже дека хендикепот не мора да биде пречка во животот, потребна е храброст, упорност и желба да се успее. Си направивме кратко интервју со него, измонитрано со видео прича, а во овој текст ќе ви...
 • „СМАТ“- Нашата музика и текстови се огледало на ова општество

  Групата „Смат“ в петок ќе одржи голем солистички концерт во МКЦ, кој е дел од програмата на фестивалот „Таксират“. Со овој концерт бендот ја прославува 20-годишнината од своето оформување така што во репертоарот ќе бидат вклучени песни од нивните три албуми: „Smut“, „Forever is not enough“ и „Мемоарите на...
 • Вју со Шинтер за новиот албум

  Шинтер неодамна објави видео за песната “Алкохол“, која е дел од неговиот нов албум. Албумот е снимен во La familia records, а автор на текстовите е Шинтер, продуцент на албумот Дејан Јанушев Скит. Албумот содржи 10 песни, а може да се најде на youtube. Си направивме муабет со Шинтер...
 • Интервју со Orthodox Celts

  Се доближува Вино скоп 2016, а веќе ни е потврдено дека на плоштад Македонија, на 29.09. ќе настапат познатите срби Orthodox celts, еден од најдобрите и најитересните балкански бендови (без навреда за другите артисти) кои свираат ирска музика, како обработки на познати ирски традиционални песни, така и сопствени. Направивме...
 • Вју со Јаков Дренковски и Џери за Рок и Пиво, Пиволенд и Рок Фест !!!

  Вју со Јаков Дренковски и Џери за Рок и Пиво, Пиволенд и Рок Фест !!! Денес многу лежерно си испивме пиво (ДОМАШНО ЧАРШИСКОСВЕТЛО ТЕМОВ ) муабет со две урбани легенди со долг стаж во македонскиот РОКЕНРОЛ – Јаков Дренковски и Љубомир Грбевски, попознат на сите како Џери. Рековме на кратко на пиво две,...
 • Вју со Кољо од Drunk Flow

  Си направивме интервју со Кољо од групата Drunk Flow кој деновиве го промовираше својот прв микстејп наречен „Како што се врти светот„. Кољо и неговите соработници ќе промовираат 10 траки поделени на два дела по 5 траки таконаречени Vol 1 и Vol 2. Продукцијата на песните на микстејпот на...
 • ВЈУ СО ДИО

  СИ НАПРАВИВМЕ МУАБЕТ СО ДИО ДИОНАТИК ОД СКОПЈЕ, МЛАД РАП АРТИСТ И ПРОДУЦЕНТ ОРГАНИЗАТОР НА MICROPHONE ON САЈФЕРОТ ЗА КОЈ ВИ ПИШАВМЕ ПРЕД НЕКОЕ ВРЕМЕ.КОЈ СЕ НЕГОВИТЕ ПЛАНОВИ ЗА ИДНИНАТА , АЛБУМОТ КОЈ ИСКАЧА ВО СЕПТЕМВРИ, ТРИП ХОПОТ КАКО ПАСИЈА, НОВОТО АУДИО СТУДИО КОЕ ГО СПРЕМА, СОРАБОТКИТЕ СЕГА И...
 • Вју со Влатко за концертната промоција на Тотално опуштање

  Си направивме муабет со Влатко од Тотално опуштање за концертната промоција на албумот: “Јали човек, јали мотор”. Погледнете го интервјуто и дознајте нешто повеќе за настанот. И не заборавајте ТОТАЛНО ОПУШТАЊЕ ќе ја има концертната промоција на албумот “Јали човек, јали мотор” на градска плажа Парк на 01.07.2016 во...