• Бла Бла Тв – 3 месеци со вас !!!

  Епа драги наши пријатели, се родивме точно пред 3 месеци и веќе сме доста пораснати 🙂 За овие 3 месеци Бла Бла ТВ порасна во движечка сила на алтернативната македонска музичка сцена. Се радуваме на секој нов спот, секој нов албум, концерт и промоција на нашите протагонисти. Ги следиме...
 • Кој сака да стане жител на најновата држава во европа?

  Дали живеете негде во бивша Југа и веќе ви е скурчено да се замарате со даноци, со политичари, со попови, со парамилитарни формации, со стечајци, со аудиобомби, со шалтерски работници, со административци, со дилери на лоша марихуана, со загадување, и со све што не чини на балканов? Вашиот живот...
 • Тигровски Стил

  Сите сте чуле за Thug Life компилациите ( добро, не сте чуле сите, ама ќе се правиме дека сте чуле ) каде што некој демонстрира левел на гангстеризам-било да се работи за деген, дете или девојче…овојпат станува збор за ТИГАР! Да, ебен тигар влегува во продавница во сред (...
 • Титаниум со втор сингл и најава за албум

  Прилепската рап група Tha Titanium го објави својот втор сингл насловен како “Палми”-алудирајќи на светот во кој што сите патуваме со мислите, кога ни е тешко да се справиме со сивилото. Продукцијата и мастерот е на RickBeatz, гостински вокал на рефренот е 16 годишниот Марио кој претендира да биде Македонскиот...
 • 10 Најнатрупани Возила во светот

  10 фотографии низ светот кои илустраат забавни начини на користење најобични возила-точаци, моторцикли, возови и сл. За носење 500 пати повеќе товар од возможното-проверете! 1.Сахара 2.Шангај 3.Африка 4.Бангладеш 5.Виетнам 6.Тајланд 7.Кина 8.Мијанмар 9.Кашмир 10.Скопје...
 • СЕЛФИ СО ЖИВОТНИ

  Некој немал попаметна работа па решил да импровизира селфи фотографии со животни. Некои се смешни мора да признаеме, но некои и не толку…  ...
 • I’m Batman-Бетодело во секој дом

  Сте се прашувале ли како е да се биде суперхерој? Како ли сере Бетмен? Епа еден цар знае како е приближно до суперхероизам, си се нафурал човекот, си направил кикстартер кампања, и си собрал пари за да направи прототип од оделото на Бетси и сега си има своја компанија...
 • Коноп Фест добива масовна поддршкa

  Коноп фестот добива на поддршка секој ден се повеќе и повеќе. Новите имиња кои влегоа во листата на артисти се: Џон Илија Апелгрин, Боби Егоритмија,TУТЕ, Подземан Ефект –ГЕРИЛА, Проект 2501, Фус Нота, Лоши Деца, Kox, Djantix, Dj.Slave Локацијата на евентот е во моментов Школка во градскиот парк (19.04.2015 од 16:20 часот...
 • Дарт Арнолд

  Најсмешната мешап колаборација од Војна на Ѕвездите и Дарт Вејдер со изјавите на Арнолд Шварценегер.   Уживајте во видеото. и осетете ја новата димензија и нараторскиот потенцијал на Арнолд!  ...