• Куче кое носи кеса со марихуана

  Велат дека кучињата се најдобрите другари на луѓето, доколку постоел некој сомнеж за ова, мислам дека е безбедно сите сомнежи да ги фрлиме на страна. Вистина е! Имено, едно куче од Мисисипи на своето семејство и донесе неочекуван подарок: голема кеса со марихуана. Мешанец од црн лабрадор по име...
 • Иван Исцелител гласаше за МАН, гласајте и вие!

  Познатиот Иван Исцелител гласаше за Силви бенд за  ОСОБЕН ПРИДОНЕС И РАЗВОЈ НА МАКЕДОНСКАТА АЛТЕРНАТИВНА СЦЕНА на Финалните номинации за М.А.Н. (28 МАЈ 2016)   Не заборавајте да гласате и вие!...
 • Бебиња кои сакаат да уништуваат слики

  Бебињата се слатки и симпатични, а се чини и дека тие мислат дека е совршено време да ги пуштат своите течности баш во моментот кога треба да се сликаат....
 • Неколку генијални шеги за 1.април!

  1-ви април е денот кога можете да и дадете на вашата имагинација крилја и да се забавувате со вашите пријатели и колеги. Токму поради тоа, за вас подготвивме неколку генијални шеги кои можете да ги искористите за 1.април. Дамка од млеко Земете стаклен панел и истурите малку лепак на...
 • 6 работи кои секогаш изгледаат подобро во цртаните филмови

  Некои работи во реалниот живот не изгледаат толку привлечно, како на цртаните филмови. Почнувајќи од изгледот на храната, спортовите и парите. Ова се 6 работи кои секогаш изгледаат подобро во цртаните филмови!  ...
 • Бизарните тоалети во светот

  Пишувавме за интересните знаци напишани на тоалетите, но овој пат ќе се фокусираме на вц шолјите и нивните бизарни форми на кои можете да наидете доколку патувате низ светот. Ова се некои од најчудните тоалети во светот....
 • Најново видео на Звогањ – Свештеник!

  Најново видео на Звогањ – Свештеник! Најновото видео на Звогањ овој пат се вика свештеник и иде еден левел погоре тролајќи све и свашта. Звогањ е ликот што го крена балканот на нозе и направи вистински бум со анимациите, а неговиот уникатен глас не остава никого рамнодушен. Овој пат...
 • Судир на титаните: Бас со една жица ВС гитара со една жица

  Доколку ги имате гледано видеата на дечките кои своите виртуозни техники ги покажаа на бас гитара со една жица и “гитара“ со една жица, еве ви можност да ги видите во акција, еден против друг, во големиот судир на титаните. Кој е подобар? Кој има подобра техника? Кој е...
 • Денот кога Бетмен заплака (видео реакција на Бен Афлек)

  Реакција на Бен Афлек после лошите критики за филмот Бетмен против Супермен едноставно ни ги скрши срцата, па посакавме да го гледаме повторно филмот во кино салите, за да може чичко Бен да си ги избрише солзите со бакшишот. Некои од лошите критики како: “поради филмот ќе ги мразите...