• Мачорот и неговиот сопственик рекреираат познати филмски сцени

  Давид и Сара, сопственикот и неговиот мачор од Велика Британија, решиле своето хоби да го поделат со светот. Се прашувате како би изгледале познати, култни филмски сцени кога би биле малку изменети? Епа…еве ги: #1 E.T. The Extra-Terrestrial #2 Alien #3 Ghost #4 The Shining #5 American Beauty...
 • Што се случува кога ќе викнеш од прозорец во Шведска?

  Веројатно никад не сте се запрашале што би се случило доколку би викнале од прозорец во Шведска, но време е да се запрашате. Имено, дечкото од видеото ни го презентира своето искуство со вресокот Flogsta, како го викаат овој ноќен феномен. Според легендите, студентите од Флогста, областа на Упсала,...
 • 12 стрипови за вечната борба меѓу срцето и мозокот

  Овие 12 стрипови, иако на прв поглед изгледаат детски и наивни, тие, всушност, содржат голема доза на филозофија и теми за размислување за борбата меѓу нашите умови и нашите срца. Звучи познато?  ...
 • Ги фотографираше истите луѓе пред 40 години и денес, погледнете ја разликата

  Chris Porsz, докторот, кој во 70-тите и 80-тите години на минатиот век се занимаваше со аматерска фотографија, неколку децении подоцна, поточно 40 години подоцна, одлучи да ги рекреира некои од своите омилени фотографии со истите луѓе. Колку се променети во текот на овие 40 години, погледнете во галеријата....
 • ТЕТА ВЕГАН – МАДАФАКИНГ ЏИ

  ТЕТА ВЕГАН – МАДАФАКИНГ ЏИ ЗОШТО ДА ЈАДЕМЕ ЛЕШОВИ ОД БИЛО ШО ? ПРАША ТЕТКА ВЕГАН И СЕ УБИ ОД ПЦУЕЊЕ, ФАК ФАКИНГ, МАДАФАКЕРС, ШИТ ПОСЛЕ ОВА МИ СЕ ПРИЈАДЕ ОД РОЈАЛ БУРГЕР НЕШТО ЧИСТО ОД ИНАЕТ , ПОШО ПО НЕКУЛТУРНА ВЕГАНКА НЕ СУМ ВИДЕЛ НИ ЧУЛ 🙂 ФАКИНГ...
 • Сателитски снимки кои изгледаат како уметнички дела

  Сите фанови на модерна уметност знаат дека уметничките дела можат понекогаш да изгледаат како едноставни квадрати, кругови или слични геометриски облици. Но, сте ги виделе ли некогаш нашите градови, планини, шуми, како изгледаат од перспектива на сателит? Овие сателитски снимки на различни објекти се навистина импресивни и изгледаат како...
 • Научниците открија за што сонуваат кучињата

  Секој што има куче дома сигурно се запрашал за што сонува нивното милениче, особено кога се трза во сон и испушта чудни звуци. Брка мачки, сонува за убава храна која го повикува да го изеде? Научниците од Харвард неодамна го “пронајдоа одговорот“ на ова фасцинантно прашање. Според нивните истражувања...
 • 10 најдобри филмски пресврти

  Постојат филмови за кои можеме веднаш да претпоставиме како ќе завршат, поради приказната, начинот на приказот и сл. Но постојат и филмови кои се обидуваат да ја изненадат својата публика со секакви пресврти и неочекувани краеви. Без оглед на кој жанр се работи, овие филмови успеаа во својата намера...
 • Целата кариера на Том Круз во девет минути

  Холивудскиот актер Том Круз, во тандем со Џејмс Корден направи “ремикс” на најепските сцени од неговата филмска кариера. Во само девет минути овие двајца ги рекреираа познатите сцени од филмовите на Том Круз....