• Вју со Тошо Филиповски за Македонската Рок Енциклопедија

  Вју со Тошо Филиповски за Македонската Рок Енциклопедија....
 • Вју со „Мугер Фугер“ за концертот на 23 мај

  Вју со „Мугер Фугер“ за концертот на 23 мај, 2018 година, на кој ќе го промовираат десеттиот, јубилеен, студиски албум насловен „Татко“, на платото пред МКЦ, со почеток во 21 часот. Десеттиот албум, насловен „Татко“ содржи 10 песни. Сниман и миксан е во студио „Тра Ла Ла“, со продуцентот...
 • Промоција на албумот на Smut – “Тие Се Насекаде“

  Македонскиот метал-кор бенд Smut по точно 5 години работа на новиот материјал, на 09.05, го претставија својот нов албум наречен „Тие Се Насекаде“, во просториите на „Password Place“ (ex JUICY bar)....
 • Промоција на Македонска Рок Енциклопедија

  Промоција на Македонска Рок Енциклопедија на 08.05.2018 во МКЦ. Македонска РОК Енциклопедија (1963 – 2018) – ПРВ ТОМ Издавач: Corpus Delicti Records Приредувач на Енциклопедијата: Тошо Филиповски Тираж: 1000 примероци 333 МАКЕДОНСКИ МУЗИЧКИ СОСТАВИ Околу 2500 СПОМЕНАТИ МУЗИЧАРИ Околу 400 црно-бели фотографии Жанрови: rock, jazz, blues, electronic, hip hop,...
 • Концерт на The Toasters во МКЦ

  Концерт на The Toasters во МКЦ, 05.05.2018. Легендарните The Toasters (New York) се претставници на third wave SKA движењето. Преку 15ина студиски албуми, безброј лајв албуми и компилации од интернационален карактер. Автори на големите хитови: Dont let the bastards grind you down, Enemy of the system, Mona, Weekend in...
 • ROCK FEST 2018 МКЦ

  Од 27-29.04 во МКЦ се одржа уште еден Рок Фест. Во натпреварувачката вечер силите ги одмерија петте бендови: „Саундвејвс“ од Битола и скопските „Фикшн“, „Антарт“, „Конспираси“ и „Метаноја“. Додека траеше пребројувањето на гласовите, на сцената свиреше групата „Гаргојлес“. Скопскиот прогресив-метал состав „Метаноја“, е победникот на годинешново издание, а Виктор...
 • Пази Ваму #23 – Чиста околина

  Пази Ваму #23 – Чиста околина...
 • Најава за Rock Fest 2018

  Најава за Rock Fest 2018 ROCK FEST 2018, ќе се одржи на 27, 28 и 29 април во МКЦ. Оваа година фестивалот е во организација на Баги Комуникации.    ...
 • Мистик #22 – Атлантида

  Мистик #22 – Атлантида...