• Досие гаражи еп 10 – Хроматик Поинт

  За Досие гаражи одржаа одличен перформанс и Хроматик Поинт. Погледнете и уживајте!...
 • Досие гаражи еп 09 – Фуснота

  Звукот на бендот Фуснота, прикажан во оваа епизода....
 • Културно Уметнички Работници

  Досие гаражи еп 08 – Културно Уметнички Работници

  Групата “Културно Уметнички Работници” постои од март 1999 година. Формирањето на овој состав е резултат на големото дружење во Кафе барот “Браво” помеѓу членовите на групите “Тотално Опуштање”, “No Name Nation”, “Бомбашки Процес”, “Жолтица на Бродот Баунти” и “Рок Агресори”. Имено членовите на овие групи решија да се состават...
 • Exotist

  Досие гаражи еп 07 – Exotist

  Вистински виртуози во оваа епизода на Досие гаражи! Уживајте гледајќи ги Exotist!...
 • Брука Бенд

  Досие гаражи еп 06 – Брука Бенд

  Бендот го сочинуваат: Близнаците од рап дуото Пука козметика- Чико и Буциман како вокали, грувот го дава Маестро Зоран Велковски – Зуро на Бас, за ритам гитара задужен е Кришо, бубњевите ги рока Јо Џагата од Делчево, брас секцијата ја дуваат Вали сакс, Џими труба, Нинич на тромбон (специјален...
 • Проџект 2501

  Досие гаражи еп 05 – Проџект 2501

  Денеска во досие гаражи ги имаме Проџект 2501. Бенд кој што постои од 2011 година и обработува теми од сајбер-панк жанрот. Дали имате видео запис? Дали имате официјален носач на звук? Кој е нај мрзлив, а кој најкреативен? Дали од секогаш сте биле во истата гаража? Ова се само...
 • Фанк Шуи

  Досие гаражи еп 04 – Фанк Шуи

  Момците од Фанк Шуи во досие гаражи ќе ви откриат што работат во моментов, што имаат изработено до сега, кој им е најкреативен во групата и слични други прашања....
 • SMUT

  Досие гаражи еп 03 – SMUT

  Во оваа епизода на досие гаражи се појавуваат легендарните хард корџии и кросоверџии SMUT. Колклу долго постојат кој се најдобрите нивни настапи, дискографијата која е завидна и други интересни муабети. Свират неколку траки на пробата на која гостува бла бла тв.каква хемија има во бендот погледнете во досие гаражи...
 • Досие гаражи еп 02 – Трендкил

  Во оваа емисија гостуваат момците од Трендкил скопски хардкор метал крос состав,со охридски вокал кои напорно работи веќе 2 и пол години. Проследете колку материјал имаат снимено? Каква е дружбата? Како ги креираат песните? Колку време свират во таа гаража, Каде све свиреле? Кои се нивните влијанија и со...