• Вју со Дориан за концертот на String Forces

  Си направивме едно кратко интервју со Дориан, по повод концертот на String Forces, кој ќе се одржи на 10.02. во МКЦ, каде ќе се слави 20 годишен јубилеј на овој иновативен бенд, концерт кој ќе трае 2:30 саати, на кој ќе се промовира и новиот албум на бендот, “Соголи...
 • Интервју со Миле Кекин од Хладно пиво

  Најголемиот хрватски претставник на панк рок естетиката, бендот ХЛАДНО ПИВО, предводен од Миле Кекин, ќе настапи во Скопје во рамки на нивната голема турнеја со новиот албум „Dani zatvorenih vrata“! Познати како мајстори на концертите во живо, со секогаш исполнети и енергични настапи, нема сомнеж дека Хладно пиво на...
 • ЅЕ ИМАГИНАРИУМ – ВЈУ со Никола Ристевски

  ИМАГИНАРИУМ – ВЈУ со Никола Ристевски Пред некое време излезе од печат ИМАГИНАРИУМ, на авторот веќе познат и докажан НАУЧНИК, од Свети Николе – Никола Ристевски, кој воедно е и основач и главен и одговорен уредник на нашата пријателска веб алтернативна медиумска клика – ЛОЗА. НАЈДЕТЕ ВРЕМЕ ДА ДОЈДЕ...
 • Видео интервју со Немања Радичевиќ

  Немања Радичевиќ, еден екстемно луд дечко на инвалидска количка, многу пати успеа да ни докаже дека хендикепот не мора да биде пречка во животот, потребна е храброст, упорност и желба да се успее. Си направивме кратко интервју со него, измонитрано со видео прича, а во овој текст ќе ви...
 • Вју со Шинтер за новиот албум

  Шинтер неодамна објави видео за песната “Алкохол“, која е дел од неговиот нов албум. Албумот е снимен во La familia records, а автор на текстовите е Шинтер, продуцент на албумот Дејан Јанушев Скит. Албумот содржи 10 песни, а може да се најде на youtube. Си направивме муабет со Шинтер...
 • Вју со организаторите на Рап Скилз

  Си напраивме муабет со Јордан и Марин организатори на Рап Скилз , Дешавка за вокабуларно рапување и изразување, низ рими и флоу која веќе неколку години се случува во регионот.   За прв пат кај нас, младите македонски емсиња ќе рокаат battle еден против друг на плочник во сабота...
 • Интервју со Orthodox Celts

  Се доближува Вино скоп 2016, а веќе ни е потврдено дека на плоштад Македонија, на 29.09. ќе настапат познатите срби Orthodox celts, еден од најдобрите и најитересните балкански бендови (без навреда за другите артисти) кои свираат ирска музика, како обработки на познати ирски традиционални песни, така и сопствени. Направивме...
 • Вју со Јаков Дренковски и Џери за Рок и Пиво, Пиволенд и Рок Фест !!!

  Вју со Јаков Дренковски и Џери за Рок и Пиво, Пиволенд и Рок Фест !!! Денес многу лежерно си испивме пиво (ДОМАШНО ЧАРШИСКОСВЕТЛО ТЕМОВ ) муабет со две урбани легенди со долг стаж во македонскиот РОКЕНРОЛ – Јаков Дренковски и Љубомир Грбевски, попознат на сите како Џери. Рековме на кратко на пиво две,...
 • Вју со Кољо од Drunk Flow

  Си направивме интервју со Кољо од групата Drunk Flow кој деновиве го промовираше својот прв микстејп наречен „Како што се врти светот„. Кољо и неговите соработници ќе промовираат 10 траки поделени на два дела по 5 траки таконаречени Vol 1 и Vol 2. Продукцијата на песните на микстејпот на...