бендот

 • Промо бустање – Хладно пиво во МКЦ

  Најголемиот хрватски претставник на панк рок естетиката, бендот ХЛАДНО ПИВО, предводен од Миле Кекин, настапи во Скопје, на 24.02.2017, во рамките на нивната голема турнеја со новиот албум „Dani zatvorenih vrata“! Познати како мајстори на концертите во живо, Хладно пиво го преполни МКЦ и приреди вистинско панк рок ужување....
 • Вју со Дориан за концертот на String Forces

  Си направивме едно кратко интервју со Дориан, по повод концертот на String Forces, кој ќе се одржи на 10.02. во МКЦ, каде ќе се слави 20 годишен јубилеј на овој иновативен бенд, концерт кој ќе трае 2:30 саати, на кој ќе се промовира и новиот албум на бендот, “Соголи...
 • Scorpions ќе издаваат нов албум во 2018 година

  Новиот тапанар на германската рок група, Scorpions, Мики Ди, на конференцијата, Hall Of Heavy Metal History, потврди дека бендот планира да издаде нов албум за една година, и дека ќе продолжат со светската турнеја. Албумот би требало да излезе кон почетокот на 2018 година. Бендот минатата година заврши со...
 • Себастијан Бах ќе се врати во Skid Row?

  Веќе долго време се шпекулира дека поранешниот фронтмен на Skid Row, Себастијан Бах, наскоро може да му се приклучи на бендот, 20 години откако замина. Бах, кој има успешна соло кариера, вели дека неговиот менаџер и менаџер на бендот во моментов преговараат. Бах во ’96 влезе во конфликт со...
 • Nightwish ќе се вратат со одмазда во 2018 година

  Во неодамна објавено интервј со пејачката на Nightwish, Флур Јансен, вели дека бендот планира во 2018 да издаде нов албум. “Не зборувавме многу околу албумот, бидејќи се работи за нешто посебно, што мислам дека навистина ќе им се допаѓа на фановите на бендот. Бендот ќе паузира во 2017 година,...
 • Rammstein има своја сопствена текила

  Често можеме да видиме бендови кој ги представуваат своите брендови на пиво, но Rammstein реши да се обиде да создаде своја сопствена текила. Официјалната текила на бендот може да се нарача на територијата на ЕУ (со исклучок на Финска и Шведска). Се работи за Reposado текила од Мексико. Конзервирано...
 • Порки кои можат да ги гледаат сите

  Неодамна на социјалните мрежи се појавија спотови на бендот Аикиу. Интересно со овој бенд е што своите спотови ги прават на уникатен начин. Имено, снимките од порките с измешани со снимките од бендот. Како изгледа овој колаж, погледнете во видеото:...
 • Брајан Џонсон наскоро ќе се врати на сцената

  Фронтменот на AC/DC, Брајан Џонсон, е подготвен повторно да се врати во својот бенд благодарение на новата протеза за неговото уво. „Навистина сум изненаден и возбуден да ја чујам музиката повторно.“ “Пред неколку месеци Џонсон беше во опасност потполно да го изгуби слухот доколку продолжи со турнејата, поради што...
 • Аксел Роуз е новиот фронтмен на AC/DC

  Познатиот пејач на бендот Guns N’ Roses Аксел Роуз е новиот фронтмен на AC/DC. Со нив ќе ја продолжи светската турнеја. Пејачот Брајан Џонсон поради оштетување на слухот мораше да ја запре турнејата за потполно да не го изгуби слухот. “Би сакале да му се заблагодариме на Брајан Џонсон...