Бла Бла ТВ

 • Мистик #22 – Атлантида

  Мистик #22 – Атлантида...
 • Пиволенд 2017

  Десетто, јубилејно издание на скопскиот пивски фестивал „Пиволенд“. се одржа на Скопското Кале, од 7 до 12 август. Како и претходните години, и оваа година Бла Бла Телевизија имаше свој Стејџ на кој се промовираа младите бендови и артисти. Склопивме неколку видеа од неколку денови во кои можете да...
 • 500+500=500

  Драги и почитувани млади артисти!!! Дали ја бива нашава математика? Продуцирање, снимање, миксање и мастеринг на албум во музичкото студиото 1060      = 500 евра     Режија, сценарио, снимање, монтажа и постпродукција на видео од страна на Бла Бла ТВ = 500 евра   Издавачката куќа Балкан...
 • 20 години SMUT @ Tаксират на нашиот youtube канал

  SMUT на 02.12.2016 прославија 20 години од своето постоење во МКЦ. Екипата на Бла Бла ТВ го снимаше целиот концерт, кој што можевте да го гледате пред неколку дена на нашата програма, на БЛА БЛА телевизија, а од денес ќе можете да го гледате истиот и на нашиот youtube...
 • Бла БЛА ТВ доделува 6 гратис влезници за Bernays Propaganda

  Да го прославиме заедно роденденот на Bernays Propaganda, кои слават 10 години од својот прв настап. Роденденот што ќе го прослават заедно со своите фанови со 2 концерти во МКЦ, на 17-ти и 18-ти.02.2017 година. Бла Бла ТВ доделува 6 гратис влезници, 3 за 17.02. и 3 за 18.02.2017....
 • Бла БЛА ТВ доделува 5 гратис влезници за String Forces

  Како што знаете, на 10.02. во петок, String Forces ќе одржат двоипол-часовен настан на којшто, покрај целиот нов албум, ќе се прошетаме и по сите претходни четири албуми, како никогаш досега. Се што треба да направите е да стиснете like и share на оваа статија, и во коментар да...
 • 17-ти i 18-ти февруари резервирајте ги за Bernays Propaganda

  Уште еден потсетник од нас за вас. Да го прославиме заедно роденденот на Bernays Propaganda, кои слават 10 години од својот прв настап. Роденденот што ќе го прослават заедно со своите фанови со 2 концерти во МКЦ, на 17-ти и 18-ти.02.2017 година. * На тапани на двата концерта ќе...
 • РАП СКИЛЗ МАКЕДОНИЈА – ВО ВЕЛЕС НА 3-ТИ ДЕКЕМВРИ !

  Rap Skillz – бетл лигата која го зафати целиот Балкан, започна и во Македонија. По првиот настан во месец октомври во Скопје, следен град на мапата каде што ќе се одржува овој настан е Велес ! Rap Skillz организира настани каде пријавените имаат можност да се натпреваруваат меѓу себе...
 • Концертна сезона на Бла Бла ТВ

  Почнува концертната сезона на Бла Бла ТВ! Секој четврток, почнувајќи од 21:00ч, ќе имате можност да гледате концерти на македонските артисти и бендови на Бла Бла ТВ. Утре на програмата на Бла Бла ТВ не очекува банда виртуозни музичари предводени од Михаил Парушев: Parussion group ensemble, од проектот наречен...