браво

 • Емисија 24.04.2017

   Во денешната емисија погледнете како помина концертот на Влатко Стефановски, кој се одржа на 19.04. во Метрополис Арена со Биг Бенд на Словенечката војска. Станува збор за исклучителен музички проект, уникатен од овој вид во целиот регион. Специјално за скопскиот концерт, Влатко со Биг Бендот подготвуваат репертоар составен од...
 • Bring the Spring and Sing That Swing

  The Planktons е бенд кој постои веќе две години. Го сочинуваат тројца момци од Скопје кои работат на својот прв студиски албум, чија промоција ќе се случи оваа година. Зад себе имаат едно EP издание насловено “El Plancton”. https://www.facebook.com/theplanktons.mk/ Членови: Кристијан Караџовски (гитара), Дарко Поповски (бас) и Марко Трендафиловски...
 • Promotion of “Spit On Trust And Reliance” во Браво

  Promotion of “Spit On Trust And Reliance” во Браво CARDINAL POINT (Serbia/Vranje) Četvoročlani sastav nastao početkom 2012. godine u Vranju. Posle definisanje žanra u istoj godini, bend nastupa na scenu pod imenom GodDamn i počinje sa autorskim radom. Pravac autorskih pesama moze da se okarakteriše kao “southern/heavy rock”. Od...
 • Dominion во Браво – Metallica Edition

  Dominion Events придружени од звукот на едни од најдобрите и најмаркантните метал музичари во светот ви подготвија вечер составена од легендарен звук и одлична дружба. Ве очекуваме овој викенд во нексусот на алтернативната сцена во Скопје на најдобриот трибјут на Metallica во градот! Вечерта ќе биде исполета со рачно...
 • Тотално Опуштање – Концерт во Браво

  Концерт на Тотално Опуштање во Браво! 10.12.2016 (сабота), Почеток 22.00, влез слободен Кој сака може да си набави маица и ЦД од новиот ТО албум „Јали човек, јали мотор“.    ...
 • ВАСКО Атанасоски во живо во Браво

  На 18.12.2016, Васко ќе свири свои песни во Браво. Влезот е бесплатен, а настанот ќе се случи помеѓу 19:00 поручек и полноќ....
 • Dominion во Браво

  Оваа сабота очекувајте уште една добра рокенрол забава организирана од страна на Dominion events во бастионот на рокенрол културата во Скопје – Браво. Забавите кои ги организираат Златко и Марко во Браво се препознатливи по тоа што сите рок и метал поджанрови си гоаѓаат до израз, што соодветствува на...
 • Рокенрол забава во Браво

  Оваа недела Златко и Марко организираат забава во Браво, локалот кој важи за долговечен синоним на македонската рокенрол култура. Dominion ја имаат таа задача да продолжат со промовирање на мноштвото на рокенрол бендови кои се постамент на таа култура преку нивниот диџеј сет кој ќе може да го проследите...
 • вју со Данко Флукс

  Си испукавме муабетче со Данко од Флукс панк рок состав култен за македонската алтернатива, за нивниот престоен концерт на 09.04. сабота во култното Браво. Шо ќе се дешава, новитетите од Флукс и други муабети само на Бла Бла ТВ. Гледајте!!!  ...