брука бенд

 • Интервју со Игор Џамбазов

  По повод на Џамбо фестивал, кој ќе се одржи на 26.12. во Метрополис арена, си направивме муабет со Игор Џамбазов кој ни откри, во следново интервју, нешто повеќе за програмата, односно бендовите кои ќе настапат на истиот. Програмата ќе ја сочинуваат 28 артисти, диџеи и бендови: Гуру Харе,Пука козметика,Крос Роуд...
 • Вечерва е Luzer Fest

    Вечерва сабота 28 ноември ќе се одржи Luzer Fest 2015, кој е во склоп на Pin Conference во Младински Културен Центар – Скопје. На ова издание свој настап ќе имаат Визија, Брука бенд, Gargoyles, Kepurdhat, Metanoia, Еx Yu, Pluto’s Doubts, Пресен Зрак, Астероид и Пулс екипа. На првиот ден на  Pin Conference присуствуваше БлаБлаТВ и очекувајте...
 • „ЛУЗЕР ФЕСТ“ ГИ ОДБРА СВОИТЕ ФИНАЛИСТИ!

  Едно од најголемите задоволства на Таксират Фестивал годинава дефинитивно дојде со огромниот број на пријавени бендови за годинашното издание на „Лузер Фест“! Многу повеќе од она што очекувавме! Во тоа име, изразуваме огромна благодарност до сите бендови и музичари кои ги испратија своите апликации за потенцијален настап на „Лузер...
 • Алтернативен Охрид (АЛО)

  Центарот за интегриран развој Охрид (ЦИРО), го организира целодневниот настан Алтернативен Охрид (АЛО). Настанот ќе се одржи на 31 јули во скејт паркот во Охрид, каде под отворено небо, ќе има целодневна забава со свирки, скејт и BMX натпреварувања со многу награди. На АЛО ќе настапат Ѕвезде Грајма, Bad Contract,...
 • Брука бенд на Демофест во Бањалука

  Стручното жири на бањалучкиот музички фестивал Јелен Демофест, избра 34 демо бендови кои ќе се натпреваруваат за престижната награда и признание за најдобар бенд, од 16 до 18 јули на тврдината Кастел. Изведувачите се одбрани со посебни критериуми на петчленото жири. Шанса за да се покажат во најдобро светло...
 • Rise & Shine reggae фест во Штип

  На 01 Јули Wram Up забавата по повод фестивалот ќе почне во пладевните часови во Piano Bar во центарот на Штип ,каде со музика и насмевки ќе ве пречекаат Membaqueen i Bazer!!! Додека вратата во Домот на Млади за постители ќе биде отворна во 19:30 часот. Бла Бла ТВ...
 • Денеска започнува десетиот Баскерфест

  Од денес, па се до 21 јуни, Скопје ќе биде домаќин на уште еден, 10-ти јубилеен Баскерфест. Оваа година, фестивалот ќе се одржи на плоштадот Филип втори (пред влезот на чаршијата). Најавени се преку 100 баскери кои ќе ја забавуваат публиката секој ден од 18 часот. Музичкиот дел истотака...
 • Кој се ќе се појави на М.А.Н.

  Во рамките на првите македонски алтернативни награди, на 30 мај, на Школката што многу ни значи во Градскиот парк, ќе се доделат наградите за особен придонес во развојот на македонската алтернативна музика. На првиот М.А.Н. се доделуваат 33 награди. Со настап во живо, ќе не почестат дел од наградените изведувачи:...
 • Брука Бенд

  Досие гаражи еп 06 – Брука Бенд

  Бендот го сочинуваат: Близнаците од рап дуото Пука козметика- Чико и Буциман како вокали, грувот го дава Маестро Зоран Велковски – Зуро на Бас, за ритам гитара задужен е Кришо, бубњевите ги рока Јо Џагата од Делчево, брас секцијата ја дуваат Вали сакс, Џими труба, Нинич на тромбон (специјален...