бустање

 • Промо бустање-Yamaha Promo day

  На 16.11.2016, во Кино Фросина, МКЦ, се одржа промоција на озвучување – со дигитален миксер TF3 и музицирање на познати македонски музичари на Yamaha инструменти. Ние бевме на настанот и снимивме неколку песни, а како звучат одличните инструменти на Yamaha, во рацете на нашите талентирани уметници, можете да погледнете...
 • Промо бустање со Steel Temple

  Вчера, во бар ВАН ГОГ во Дебар Маало, се одржа промоција на новиот албум на скопските металци Steel Temple: ‘Nobody’s Slaves’. Албумот е во издание на Miner Recordings, а имавме можност истиот да го купиме по промотивна цена од 200 денари. Настанот почна од 19:00, а барот се наполни...
 • Пиволенд 2016 промо бустање

  На 31.08. започна Пиволенд 2016, на скопското Кале, како што веќе знаете, Бла Бла ТВ има свој сопствен стејџ на кои настапуваат млади, талентирани алтернативни бендови и музички артисти. Атмосферата е одлична, пивото е ладно и се точи, а дури и вчерашниот дожд не успеа да ги избрка најјаките....
 • Промо бустање Jаков Дренковски & THE BEND

  Бевме у гаража кај Јаков Дренковски и неговиот Бенд да ги преслушаме старите волци пред нивниот настап на Пиволенд. Ќе можете да ги слушате на Пиволенд на 02 септември, на Скопското Кале, во 21:00. Си направивме краток муабет и си слушавме добра музика, па еве дел од атмосферата.  ...
 • Петтото јубилејно издание на музичкиот фестивал JoyFest (видео и слики)

  Српскиот рок-бенд “Ван Гог” беше кулминација на петтото јубилејно издание на рок – фестивалот “Џој фест”, кој се одржа во саботата вечер на градскиот плоштад во Крива Паланка. Се надмина очекуваната бројка од над 10. 000 публика, која дојде од многу градови од Македонија, но и од соседна Бугарија...
 • Скопје Стрип Фест 2016 промо бустање

  Од 01.-03.07 во Музејот на Град Скопје се одржа „Скопје Стрип Фест 2016“. Главниот дел од настанот беше стрип изложбата од одбрани македонски стрип автори. Исто така, имаше и ден на играње и презентација на друштвени игри, главно застапени од „Гоблин“, а имаше и промоции на стрипови. Екипата на...
 • Баскерфест 2016-промо бустање видео и слики

  Започна единаесетото издание на најголемииот и најмасовниот фестивал кај нас – Баскерфест. Големото отварање на настанот се случи на 10 јуни на плоштадот Македонија. Баскерфест, уличниот театар под отворено небо, и оваа година ни носи атрактивни баскер изведувачи од целиот свет. Од 10 јуни па се до 19 јуни,...
 • Прљаво на Балкан – промоција на видеото на Тони Зен

  Екипата на Бла Бла ТВ беше присутна на промоцијата на новото видео на Тони Зен во Cineplex, на 08.06.2016. Музиката за песната „Прљаво на Балкан“ е на Матеј Џајковски, текстот е на Тони Зен и Сиги, а интрото е на Бертан Аслани. Во снимањето на оваа интересна приказна учествуваа...
 • Промо бустање: Терористички Перформанс на Еден Човек

  Вчера во 14 часот Зоран ЗУРО, музичар и активист за Легализација на Марихуаната, по повод на неофицијалниот ден на канабисот, 20.04. изведе “терористички“ акт со својата гитара, пред Собранието на Македонија, во Жена Парк, поточно кај златниот фаќелоносач, ака Прометеј, за симоличноста да добие повеќе на значај. Настанот беше испратен...