вардар

 • Вардар Филм Прикажува

  Фестивал “Вардар филм прикажува македонски филмски класици” по втор пат од 21 до 25 ноември во киното Синеплекс. Четири исклучително важни играни и пет документарни филмови кои беа создадени под логото на “Вардар филм” ќе бидат прикажани на второто издание на Фестивалот “Вардар филм прикажува македонски филмски класици” кој...
 • КОМИТИ 29-ГОДИНИ НЕПОКОР 1987-2016! СРЕЌНА ГОДИШНИНА ЈУНАЦИ!

  КОМИТИ 29-ГОДИНИ НЕПОКОР 1987-2016! СРЕЌНА ГОДИШНИНА ЈУНАЦИ! Денес е 4 Јуни ден на кој во летото господово 1987  во Скопје на Градскиот стадион се играше дербито во тогашната ЈУ-лига помеѓу екипите на Вардар и Црвена Ѕвезда (3:1) . На западната трибина за првпат од постоењето на клубот се забележува...
 • ВАРДАР ВО ПОХОД ПО ПРВАТА ЗЛАТНА ЅВЕЗДА НА ЛОГОТО

  ВАРДАР ВО ПОХОД ПО ПРВАТА ЗЛАТНА ЅВЕЗДА НА ЛОГОТО, АКО ОСВОИ ОВАА ГОДИНА 10 ТИТУЛА Најтрофејниот фудбалски клуб во Македонија има многу мотиви за пролетниот дел од сезоната. Откако во клубот конечно дувнаа позитивни ветришта со нов газда, инвестиции, стабилност и модерен тренинг камп, на пролет може да стигне...
 • Вардар филм прикажува

    Македонски филмски класици во кино Синеплекс : 1. ХАЈ – ФАЈ 08.10.2015 Година: 1987 Режија: Владимир Блажевски Сценарио: Горан Стефановски Улоги: Фабијан Шоваговиќ, Данчо Чевревски, Елизабета Џоревска, Мето Јовановски, Вукосава Донева 2. ТРИ АНИ 09.10.2015 Година: 1959 Режија: Бранко Бауер Сценарио: Слободан Глумац Улоги: Гал Дубравка, Стефановиќ Душан,...
 • Промо Бустање – Скејт Челинџ

    Бла Бла ТВ беше на кејот на Вардар каде се оддржа Скопје-Скејт Челинџ . Ние сакаме, што повеќе вакви културно-спортски манифестации да се случуваат.  ...