ВЕРКА

 • Пази Ваму #9 – Верка

  Пази Ваму #9 – Верка...
 • БИТОЛА САКА РОКЕНРОЛ РЕВОЛУЦИЈА 19 МАРТ

  Задруга Артикултура ви го најавува фестивалот БИТОЛА САКА РОКЕНРОЛ – РЕВОЛУЦИЈА ФЕСТ Супер фестивал во организација на Задруга Артикултура со одлични бендови ќе се случи на 19 МАРТ во БИТОЛА во Центарот за култура : SPANK ARMADILLO THE GOVERNMENT / www.thegovernment.mk THE BLACK & VICE SOCIAL CLUB VERKA Уште 7 дена! Карти...
 • Black Pestilence (Канада) / WERK.A / Gargoyles 30.03

  СУПЕР ИЗНЕНАДУВАЊЕ ЗА МЕТАЛ ЗАЕДНИЦАТА ОД МАКЕДОНИЈА Black Pestilence (Канада) / Верка / Gargoyles Мкметал ви ги презентира канаѓаните Black Pestilence кои во рамките на нивната источноевропска турнеја ќе го посетат и Скопје. Black Pestilence е метал бенд од Калгари, Канада. Свират блек метал со панк влијанија, иако одредницата...
 • Далтон

  Метал Машина еп 07 со Далтон од Верка

  После 3 епизоди со странски музичари, повторно се враќаме на македонската алтернативна сцена. На Бла Бла ТВ, погледнете ја седмата епизода од првата сезона на Метал машина. Гостинот е Влатко Нушев, ака Далтон од Верка....
 • Добитници на гратис карти за Chromatic point и Verka

  Добитниците на гратис карти за концертот на CHROMATIC POINT & VERKA се: Dusko Tasevski Антон Жежов Angel Trajkovski Sara Stoimenovska Mato Mitev Концертот ќе се одржи денес, на 19-ти февруари со почеток во 20:30 во Станица 26. Добитниците картата можат да ја подигнат на велзот со лична карта. Бидете...
 • КОЈ ЌЕ СВИРИ НА НАШИОТ ПРВ РОДЕНДЕН

  Еве кои од македонските бендови и диџеи ќе свират на нашиот прв роденден !!!! На 04 фебруари 2016 го прославуваме својот прв роденден. Како и кај човечкото хуманоидно суштество, така и кај нас првите месеци беа најтешки.Од првиот здив и прогледување, првата емисија и првата статија, Бла Бла Тв...
 • Отворен конкурс за Лузер Фест

      Почитувани поддржувачи на несубвенционираните идеи и македонски вредности,   По 17ти пат блиску до ебицентарот центарот на Скопје ќе се одржи најдругарската декемвриска фестивалска журка –ТАКСИРАТ ! Седум дена пред главната фестивалска вечер, на 28ми Ноември во МКЦ се враќаме и го создаваме највозбудливиот и најпозитивниот Лузер...
 • Петиот ден на Пиволенд

    Последниот ден на Пиволенд ќе биде запаметен по својата “underground” програма. Главната сцена се отвори со настапот на “Project 2501”. После нив на сцената развалија Лоши Деца со одличниот перформанс, кои успеаа да го наполнат Пиволенд со луѓе, порано од очекуваното. Одличната свирка ја продолжија К.У.Р., кои исто...
 • Бла Бла ТВ ексклузива

  Од извори блиски на Бла Бла ТВ дознаваме дека оваа година, програмата на Пиволенд фестивалот ќе биде скроз по наш вкус. Првото изненадување е хрватскиот фолк/панк/велнес бенд Бркови. За оние ретките кои не се запознаени со нивното дело, Бркови се еден од најинтересни бендови на Балканот. Спојуваат тотално различни...