видеото

 • Како се создаваат звучни ефекти за филмови?

  Дали некогаш сте виделе Фоли уметници? Веројатно не, бидејќи нивната работа е да останат невидливи и да создадат чувство на реалност во филмовите, со користење само на звукот. Фоли уметниците ги рекреираат амбиентните звуци во студио, а како изгледа сето ова, погледнете во видеото:...
 • Научно невозможни, но реални места?

  Во видеото ви пренесуваме собрани 10 чудни места на Земјата за кои научниците немаат баш соодветно објаснување, научно се невозможни но сепак се реални? Повеќе за непрестајните бури, чудните светла и подводните мистерии научете во видеото подолу:...
 • Монотоно возење во метро претворено во журка за паметење

  Во Франкфуртско метро денот започна мирно додека луѓето седеле тивко и чекале на станицата. Потоа во метро влегоа две девојки со гитара и почнаа да ја пеат познатата песна “Kiss“ на Принц. Во перформансот им се придружи и еден маж. Дали се работи за козмичка случајност, бидејќи метрото беше...
 • Фарс (Дивизија) – Ланец – песна и видео што ежат кожа !!!

  Фарс – Ланец, песна и видео што ежат кожа !!!   Многу јака трака избаци Фарс од Дивизија екипа од Струмица, носи наслов ланец и ја опишува ситуацијата во Македонија. Снимано во студиото на Дивизија Divizija ви го претставуваме  “Фарс – Ланец”, прв официјален сингл од албумот “Стереотип”, продуциран од...
 • Музика на стероиди

    Од рубриката американски идиотшини и забавни будалаштини ни доаѓа видеото за билдерот кој поврзан со сега-мега драјв тропа на удирачки инструменти контрактирајки ги мускулите. Има и соло на сајзер.   https://youtu.be/QqqhrEGw1kk...
 • Foolish Green со ново видео

    После петочната промоција на новото видео на Foolish Green во Менада го имаме спремно да ви го презентираме на Бла Бла ТВ. Видеото е одлично 4 минутно рокенрол доживување а башка и носи порака за тоа каков е станат модерниот човек и воопшто модерното живеење. Маскенбал на душевна бедотија....
 • ПМГ – Колектив со промоција на видео во Менада

    Чиста Шминка Манифесто 43, 21:00 часот елегантна афера на 24 октомври, САБОТА навечер дотеруење, позирање, тие ствари +ПРОМОЦИЈА НА ВИДЕО СПОТ за песната КУЛТУРА на ПМГ Колектив во клубот Менада видеото го изработи загадочниот видео артист ВИЏЕЈ КАТИНГ ЕЏ Следува текстот zа песната што ќе биде промовирана: Девојка...
 • Видео од настапот на Beta House на М.А.Н.

    На ред дојде и видеото на Beta House на М.А.Н. – Македонски Алтернативни Награди. Beta House со својот звук и стил играат помеѓу мејнстримот и алтернативата. Секако, слушајте и гледајте убава дневна музика со убава сончева енергија во нејзе.       ...
 • „С.А.Р.С.“ во борба против насилството врз жените

    Групата С.А.Р.С. синоќа премиерно го прикажа својот најнов спот насловен „Практична жена“ кој испраќа силна порака против семејното насилство, а за „понежниот“ пол претставува краток курс за самоодбрана. Видеото е изработено како дел од проектот – #CrazyEnoughToChangeTheWorld „Не сакавме да направиме уште едно мрачно видео во кое жените се...