вју

 • Вју со „Мугер Фугер“ за концертот на 23 мај

  Вју со „Мугер Фугер“ за концертот на 23 мај, 2018 година, на кој ќе го промовираат десеттиот, јубилеен, студиски албум насловен „Татко“, на платото пред МКЦ, со почеток во 21 часот. Десеттиот албум, насловен „Татко“ содржи 10 песни. Сниман и миксан е во студио „Тра Ла Ла“, со продуцентот...
 • Вју со Дориан за концертот на String Forces

  Си направивме едно кратко интервју со Дориан, по повод концертот на String Forces, кој ќе се одржи на 10.02. во МКЦ, каде ќе се слави 20 годишен јубилеј на овој иновативен бенд, концерт кој ќе трае 2:30 саати, на кој ќе се промовира и новиот албум на бендот, “Соголи...
 • Вју со организаторите на Рап Скилз

  Си напраивме муабет со Јордан и Марин организатори на Рап Скилз , Дешавка за вокабуларно рапување и изразување, низ рими и флоу која веќе неколку години се случува во регионот.   За прв пат кај нас, младите македонски емсиња ќе рокаат battle еден против друг на плочник во сабота...
 • Вју со Јаков Дренковски и Џери за Рок и Пиво, Пиволенд и Рок Фест !!!

  Вју со Јаков Дренковски и Џери за Рок и Пиво, Пиволенд и Рок Фест !!! Денес многу лежерно си испивме пиво (ДОМАШНО ЧАРШИСКОСВЕТЛО ТЕМОВ ) муабет со две урбани легенди со долг стаж во македонскиот РОКЕНРОЛ – Јаков Дренковски и Љубомир Грбевски, попознат на сите како Џери. Рековме на кратко на пиво две,...
 • Вју со Кољо од Drunk Flow

  Си направивме интервју со Кољо од групата Drunk Flow кој деновиве го промовираше својот прв микстејп наречен „Како што се врти светот„. Кољо и неговите соработници ќе промовираат 10 траки поделени на два дела по 5 траки таконаречени Vol 1 и Vol 2. Продукцијата на песните на микстејпот на...
 • Вју со Влатко за концертната промоција на Тотално опуштање

  Си направивме муабет со Влатко од Тотално опуштање за концертната промоција на албумот: “Јали човек, јали мотор”. Погледнете го интервјуто и дознајте нешто повеќе за настанот. И не заборавајте ТОТАЛНО ОПУШТАЊЕ ќе ја има концертната промоција на албумот “Јали човек, јали мотор” на градска плажа Парк на 01.07.2016 во...
 • Вју со артистите на овогодинешниот Баскерфест

  Се подруживме со дел од артистите на Баскерфест, се посмеавме и промуабетивме кој од каде ни доаѓа, шо ги кефи во Македонија, кое е нивното шоу и талент. Доколку сте пропуштиле случајно да поминете на тура позитивна енергија се надеваме дека со ова вју ќе посакате да тркнете до...
 • Скара ВЈУ бр.1 со Авторизација

  Скара ВЈУ бр.1 со Авторизација   Со дечките од Авторизација на пола пат меѓу Скопје и Велес, на една локација се составивме, да напраиме едно ВЈУ, а успут и да си напраиме теревенка – Скара, пива и мокавци. Убао ни тргна, велешко Агриско мефце и пиво Скопско и Прилепско,...
 • Следува … Авторизација – Скара Вју бр.1

  Три Два Еден Следува … Авторизација – Скара Вју бр.1 Се видовме на пола пат меѓу Велес и Скопје !!!! Може да приодолжи серијалов со + , пошо беше феноменална дружба !!!! РЕСПЕКТ МОМЦИ ФАЛА И ДА СЕ МНОЖАТ АЛБУМИ ОД КАЈ ВАС!!!! МММ МОМЕНТОТ Е УБИТОН И Е...