директно

 • КАДЕ НА ПИВО: ПИВНИЦА „ТЕМОВ-СТАР ГРАД“-ДИРЕКТНО ОД ПИВАРНИЦАТА ВО ВАШАТА ЧАША

  Веќе знаеме сите за пивница Темов дека се наоѓа во Скопската чаршија официјално отворена во 2007 г како прва пивска градина во Скопје во 21-от век, а во која можеа да се најдат речиси сите домашни и увозни пивски брендови. Со тек на годините, а постојано во развој и...
 • Нова продавница на Sixtynine Records !

  Нова продавница на Sixtynine Records !   Сега брзо и едноставно можеш да го нарачаш твоето омилено издание, маичка или некој друг продукт и директно да ги поддржиш артистите! Плаќањето се извршува при преземање на пратката која ние ја доставуваме директно до твојата врата во рок од 24-72 часа!...
 • Хаџиманов, Емин, Петров и Кузманов со концерт во Штип

    Васил Хаџиманов, Џијан Емин, Александар Петров и Кирил Кузманов ќе се обединат во Штип, каде што ќе одржат концерт кој најверојатно ќе остане за паметење земајки во предвид за какви музички уметници станува збор. Петров, со видео покана до македонските љубители на квалитетна музика, директно од Париз....
 • Неделно скречување со Гоце Саф во Излет

      Излет, кафе барот со најубава бавча пошто не е послана на тротоар и не гледа директно на некој булевар, во недела на 22 ноември во 13:00 часот, ве кани на вртени плочи со DJ Гоце – С.А.Ф. Додека сеуште ги имаме топливе сончеви пладниња, да уживаме во...
 • Роки, Рокан, Роксан директно од Демир Хисар

    Докторантот на пракса во душевната болница Демир Хисар, кој е исто така репортер на Бла Бла ТВ а воедно е и поет кој за 50 дена престој има напишано 50 песни се јави со песната Get up Stand up, химна за љубовта, освестувањето, саможртвата и скршеното срце.  ...
 • Дубиоза Колектив – Зарем цел живот оџаци да не трујат?

  Петицијата е упатена кон сите влади во регионот и во Европска Унија и се бара од сите да осигурат чиста, доверлива и чесна енергетска иднина за сите свои граѓани и граѓанки. Директно ги имаме Дубиоза Колектив од котлана со музичка подршка за идеава. линк:http://www.cpi.ba/energijanadugestaze/...
 • Музички прирачник за идиоти

    Се јавуваме дирктно од музичкиот самрак и ви ја претставуваме оваа звучно лирично епска суреалност. Звучи како МакФест деведесет и некоја или попрецизно, како да ја направил некој учител по музичко во некое основно на сајзерчето и ја спремил за децата да ја пеат. Јас, не го препорачувам...