епизода

 • Откриено е името на осмата епизода од Star Wars

  На официјалниот сајт на франшизата, Star Wars, беше објавен насловот за осмата епизода. Ако сте еден од оние фанови кои не можат да го дочекаат новото продолжение на Star Wars, веројатно веќе го знаете името на новата епизода, Star Wars: The Last Jedi. Филмот ќе имате можност да го...
 • На 28 јануари Хип-Хоп Ела во Битола !!!

  Прв рап настан во 2017 во градот на конзулите, на кој ќе земат учество поголемиот дел од рап групите од овој град. Ова е само еден почеток на една епизода на цел серијал од журки, кои во иднина ќе се организираат во Клубот Бордело (Кеопс трговски). Влезот на настанот...
 • Трета епизода на Rap Skillz Македонија вечер во околу 20:20

  Трета епизода на Rap Skillz Македонија вечер во околу 20:20 Вечерас во 20:20 негде на живо во програмата на Бла Бла Тв ќе оди третата епизода од Rap Skillz Македонија во кое силите и рап вештините на фрлање на јаки панчови и размена на сочни стихови ќе ги видиме Негро...
 • One Day Fest втора епизода 10 Јуни

  One Day Fest втора епизода 10 Јуни Ние секако се радуваме на све добро што се дешава во државичката, а такво нешто е раѓањето на музички фестивали за да луѓето заборават на секојдневието и откачат до крајноста на позитивните вибрации. Така беше лани на првото издание, а според муабетов...
 • Војна на ѕвездите во Дубровник!

  Дубровник е избран како една од локациите за снимање на најновото продолжение на “Војна на ѕвездите”, епизода 8. Според најновите вести и информации снимањето ќе започне кон средината на март, од 9 до 16.03. оваа година. Снимањето ќе се одвивца во доцните попладневни и вечерни часови. За сега потврдените...
 • Како да…? епизода 6

  Вечер во 19:19, на Бла Бла ТВ, гледајте ја новата епизода од втората сезона на Како да…?...
 • Метал машина со Ален од Chromatic Point

  Вечер, во 20:20 гледајте ја новата епизода од првата сезона на Метал машина на Бла Бла ТВ. Гостин ни беше Ален Спасевски од Chromatic Point. Доколку ја пропуштивте претходната епизода од Метал Машина со Верка, сега можете да ја погледнете во гага репете....
 • Далтон

  Метал Машина еп 07 со Далтон од Верка

  После 3 епизоди со странски музичари, повторно се враќаме на македонската алтернативна сцена. На Бла Бла ТВ, погледнете ја седмата епизода од првата сезона на Метал машина. Гостинот е Влатко Нушев, ака Далтон од Верка....
 • Оваа епизода на Симпсонови ќе направи вистинска револуција

  Популарните Симпсонови се уште можат да понудат нешто ново и после 28 сезони. Ова го докажуваат со посебен програм. Имено, една епизода на Симпсонови, која ќе се емитува на 15 мај ќе вклучи неколку минути кои ќе одат во живо. Хомер Симпсон во тие неколку минути ќе одговара на...