зад аголот

 • Зад аголот со ново лајв видео

  Зад аголот не почастија со ново лајв видео за песната Баба, вистински играчи. Камера: Zoga & Vladi Текст: Paki & Ace KN Beat, Mix & Master: Dare DT Павле Се што сум правел сум правел за себе, градел од темел добар дебел седел сам у сјебан предел, имал план...
 • “Годината на Свињата” | Концерт на Зад Аголот @МКЦ

  До сите рап глави, почитувачи, слушатели, обожаватели, поддржувачи, фанови, пријатели, другари, другарки и сите оние кои некако ќе се пронајдат помеѓу горенаведените! Пoсле 3 гoдини пoминaти oд првиoт самостоен кoнцерт на Зад Аголот во МКЦ, решивме декa е време пoвтoрнo дa се пoјaвиме пред вaс, презентирајќи го звукот кој...
 • Зад Аголот ни спремаат нешто ново

  Во тизерот што го пушти екипата на Зад Аголот дознавме дека нешто се спрема на 22.12.2016.година. Со оглед на тоа дека пред некое време издадоа нов албум, можеме да претпоставиме дека се работи за најава за концерт или нешто слично. Наскоро ќе имаме нови информации поврзани со најавениот датум,...
 • Risto Reaper со нова трака

  Младиот артист, Risto Reaper, не почести со уште една нова трака која можете да ја слушнете тука. Песната е снимена во Зад Аголот, бит, мастер и микс е од Марко (Зад Аголот), додека текстот го потшишува Ристо. ПУШТАЈ! Доаѓам од втор Најзагаден град во Европа, реп носам раса човекова...
 • Бруцошка на ФЕИТ vol.17

  Помина месец дена од твојот нов почеток како бруцош, а веќе ти е преку глава ?! Ти се чини дека се е премногу сложено и тешко. Се прашуваш “Што? Како? Зошто? “. Не се грижи, не си единствен. Сите сме исти. На секој факултете една иста приказна. Затоа решивме...
 • Хуманитарна акција на Зад Аголот и македонската графити сцена

  На 29ти август, во Јавна соба со почеток од 21 часот, ќе се одржи хуманитарна акција на Скопскиот хипхоп колектив Зад Аголот, во соработка со македонските графитџии и добронамерници. Десет графити артисти/уметници изработија 100 уникатни омоти на “Зад Шпиунката” и ќе се продаваат заедно во пакет со маички Зад...
 • Уште еден сингл од „Зад Шпиунката„ Староградска 2

  Излезе четвртиот сингл од „Зад Шпиунката„ Староградска 2. По спас им нема, Луѓето во одела, За кого бијат камбаните, Ореова кора еве ја и петата песна од албумот кој ќе ја одбележи оваа рап година. Зад аголот оставија впечаток со ова свое мудро рап дело кое со нетрпение чекаме да...
 • НОВА ПЕСНА И ВИДЕО ОД ЗАД АГОЛОТ

  ПО СПАС ВИ НЕМА ЕВЕ ГО ВТОРИОТ СИНГ ОД ЗАД ШПИУНКАТА АЛБУМ КОИ СПОРЕД НАС ЌЕ ОСТАНЕ КАКО СИМБОЛ НА МАКЕДОНСКИОТ РАП. ВИСТИНСКА  ТЕМА ДОБРО ВИДЕО СО КОРИСТЕНИ МАТЕРИЈИ ОД МАКЕДОНСКИТЕ И БАЛКАНСКИТЕ ФИЛМОВИ ПОВРЗАНИ СО ВОЈНИТЕ И СРАЊЕТО КОЕ ГО ТРПИМЕ ПОСЛЕДНИВЕ 30 ГОДИНИ. ЗА КОГО БИЈАТ КАМБАНИТЕ НА...
 • Зад аголот со настап во Софија

  Зад Аголот, скопскиот рап состав на неколку групи и индивидуални артисти, од Хром до Маџари, основан во 2011 година, ќе настапува во Софија, Бугарија, заедно со Atila & DJ Akasha, и 5 o’clock, во Фабрика 126, на 04.06.  ...