звучи

 • Како звучи Фреди Меркјури без музичка позадина?

  Фреди Меркјури почина пред 25 години, но неговите песни, неговиот стил, и магичната енергија и страст продолжуваат да ги освојуваат срцата на луѓето ширум светот. Тој стана рок икона и легенда, а не е тешко да се погоди зошто. На некој му текнало да ја извади музичката позадина од...
 • Послушајте како звучи Роберт Плант денес

  Легендарниот пејач на Лед Цепелин, Роберт Плант и неговиот бенд, The Sensational Space Shifters, неодамна одржа концерт, а на репертоар беа познатите песни, класици, на Лед Цепелин. Поточно, “Whole Lotta Love,” “Babe, I’m Gonna Leave You,” и “Black Dog.” Послушајте како звучи Роберт Плант денес:...
 • The House of One – три во едно

    Можеби звучи како почеток на виц меѓутоа ова навистина се случува. Поп, Имам и Рабин собираат пари за да направат црква, џамија и синагога се во еден објект. Чудно е ова за западниот свет но тука на балканот имаме случаи каде црква и џамија делат ист двор.  ...
 • Друштво Звучи Супер

    По распродажбата на промо-билетите и билетите со најповолната цена во претпродажба, ТАКСИРАТ ФЕСТИВАЛ за својата главна вечер го најавува стартот на најдругарската акција 4+1 која секогаш ја развеселува драгата публика со пакет-влезници и подарок за друштвото на „таксиратлии“.Овогодишното партнерство на ТАКСИРАТ и СКОПСКО, пред фановите на фестивалот ја...
 • Грамофоните на Гоце Саф звучат супер во Кино Карпош

    Нема лош ден за добра журка. Оваа среда Кино Карпош ќе звучи супер заедно со Гоце Саф и ладно СКОПСКО. Се гледаме таму.      ...
 • Брилијантин во death metal варијанта

    Како би звучело кога ликовите од Брилијантин би биле дед металци. Ова можеби звучи подобро и од оригиналот.  ...
 • Новиот сингл на TRENDKILL

    Македонскиот треш метал бенд “Trendkill”, извадија нов сингл, како за најава на новиот албум што треба да излезе наскоро. Песната се вика Агент на Смртта. Звучи одлично, а и текстот е одличен.     Агент на Смртта Сакам да ви кажам приказна Приказна за омразата Приказна за проклетството...
 • Сто гитаристи на сцена

    На гитаристот на “Children of Bodom”.  Alexi Laiho на сцена му се придружија точно 100 гитаристи. Слушнете како звучи ова. Видеото содржи документарен дел, каде се објаснува како е направен проектот, а отпосле е и свирката на стоте гитари.   ...