Интервју

 • До Зора интервју за фестивалот во Делчево

  До Зора интервју за фестивалот во Делчево.  ...
 • Интервју со Идриз Blla Blla Blla…

  Интервју со Идриз Blla Blla Blla…...
 • Интервју со Smoke Mardeljano

  Интервју со Smoke Mardeljano

  Вистинскиот рап од Србија пристига во градот!!! Smoke Mardeljano и припаѓа на помладата генерација рапери од Србија кој негува вистински цврст звук пронижен со лирика која преовладува со гнев и револт кон ебениот систем, па токму затоа и многу млади луѓе се поистоветуваат и ги чувствуваат неговите зборови како...
 • Емисија 27.06.2017

  Во денешната емисија погледнете ја најавата за метал настанот Beastern Openair, кој ќе се одржи на 1.07. на Градска плажа, во Бла Бла Клубот. На настанот своите музички способности ќе ги прикажат Godgiven од Будимпешта, JFT од Софија, и домашните метал бендови Apotheosis, Short Fuse Hero, Reduced to ashes....
 • Емисија 18.05.2017

  Во денешната емисија погледнете како помина International Bob Marley Day, во Бла Бла Клуб, каде настапија Коноп, слушнете ги кратките изјави и филозофските мисли на нашите артисти за Боб Марли и за други сродни теми. Потоа слушнете го интервјуто со Чарли за Bob Marley Day, целодневната реге журка која...
 • Емисија 18.04.2017

  Во денешната емисија погледнете го новиот спот на Steel Temple за песната “Deep“, кратко интервју со Фонија во кое го најавуваат својот концерт во Бла Бла Клуб, на 28.04. по повод една деценија од формирањето на Фонија. Специјални гости на концертот ќе бидат Technicolor Lies и Young Husbands (Белград)....
 • Кратко интервју со Јаков Дренковски за престојниот концерт

  Си направивме кратко интервју со маестро Јаков, за престојниот концерт, кој ќе се одржи на 14.02.2017 во Кино Фросина. Еве што не очекува:...
 • Интервју со Миле Кекин од Хладно пиво

  Најголемиот хрватски претставник на панк рок естетиката, бендот ХЛАДНО ПИВО, предводен од Миле Кекин, ќе настапи во Скопје во рамки на нивната голема турнеја со новиот албум „Dani zatvorenih vrata“! Познати како мајстори на концертите во живо, со секогаш исполнети и енергични настапи, нема сомнеж дека Хладно пиво на...
 • Видео интервју со Немања Радичевиќ

  Немања Радичевиќ, еден екстемно луд дечко на инвалидска количка, многу пати успеа да ни докаже дека хендикепот не мора да биде пречка во животот, потребна е храброст, упорност и желба да се успее. Си направивме кратко интервју со него, измонитрано со видео прича, а во овој текст ќе ви...