клубот

 • 11 години Conquering Lion

  Концертен настап во клубот Станица 26, Скопје на 5-ти (Четврток) Април 2018, по повод 11 години Conquering Lion....
 • Токсиколози во клубот Mystic, Штип

  ТОКСИКОЛОЗИ во ШТИП! Петок 13 мај, во клубот Mystic, пуштете глас заедно со Токсиколози. Хип-хоп триото составено од Кацар, Сиги и Џоле со гордост го презентираат својот прв албум ПУШТИ ГЛАС. Спремете се за целовечерно журкање со новите ритмови на токсиколозите. Вечерта ќе ја загрее Druggy (Anomalia Nativa). Почетокот...
 • Капуера Скопје

  Голема Бразилско-Кубанска Забава по повод 7-миот роденден на Клубот Капуера Скопје 30 јануари, Брод Ројал Македонија, од 20:00 часот Клубот Капуера Скопје заедно со КаДенс организира голема Бразилско-Кубанска Забава по повод 7-миот роденден на Клубот Капуера Скопје. По тој повод ве покануваме да дојдете и заедно да прославиме. Певелете...
 • SETHSTAT во Менада

  SETHSTAT во Менада Утре 22 јануари во клубот Менада со почеток во 22:00 часот ќе настапува македонската фјужн екипа SETHSTAT. Во групата членуваат: Владан Дробицки – тромбон, Васко Бојаџиски – саксофон, Александар Николовски – труба, Панче Бујуклиев – синтисајзер, пијано, Павел Дробицки – електричен бас и Гоце Наумов/Дино Милосављевиќ...
 • Оцелот во Скопје

  Оцелот во Скопје Повелете на 22 јануари во клубот Хавана на едно ментално музичко пржење, кое ќе се случува на ден петок, а ќе започне од 23:00 часот. “Axios Records & Sacred Sound Frequencies present Main Floor: OCELOT USA / Portugal – Live   B.E.N....
 • Меморијален Хип Хоп собир

    Меморијален Хип Хоп собир во чест на Филип Босс На два дена од денес, петок 15-ти јануари во клубот Хавана “Ве покануваме на меморијалниот хип хоп собир кој се одржува во чест на Филип Босс. Филип Босс (1986-2013) беше еден од највлијателните ликови на македонската рап сцена. Како...
 • Концерт на студентите од популарни жанрови

    Студентите од класата на доц.м-р Кирил Туфекџиевски вечерва ќе распалат во клубот Маракана од 21:00 часот. Се канат сите љубители на популарната музика да учествуваат на забавата, а посебно младите музичари кои преку вакви дружби се запознават едни со други и создаваат нови бендови.   После концертот ќе...
 • GARY MARTIN – СЕКТОР 909

    Во петок 4 декември од 23:45 до раните утрински саати во клубот Сектор 909!      ...
 • “Far Beyond Hostility” во клубот VOX

    Во клубот Вокс на 5ти Декември,со почеток во 21 часот претстои 2 часовна убиствена свирка за секој фан на “тешкиот звук”. Оваа саботна вечер ќе проследите настап на 3 локални бендови кои ќе разнесат музички шрапнел за секое уво!!! Настапуваат: “Exotist” – Инструментален метал бенд формиран во 2007...