концертот

 • Вју со „Мугер Фугер“ за концертот на 23 мај

  Вју со „Мугер Фугер“ за концертот на 23 мај, 2018 година, на кој ќе го промовираат десеттиот, јубилеен, студиски албум насловен „Татко“, на платото пред МКЦ, со почеток во 21 часот. Десеттиот албум, насловен „Татко“ содржи 10 песни. Сниман и миксан е во студио „Тра Ла Ла“, со продуцентот...
 • Емисија 25.07.2017

  Во денешната емисија погледнете како помина концертот на Sea + Air, saMMan, Атанасоски/Ангелов на 15.07.2017, во Бла Бла Клубот, потоа погледнете го интервјуто што го направивме со Идриз од Blla Blla Blla. На крај погледнете ги новите музички спотови кои ги подготвивме за вас....
 • Емисија 23.06.2017

  Во денешнава емисија погледнете го интервјуто со Петар Георгиевски – Камиказа, басист на култната група Меморија, во кое ни ја раскажува својата приказна за почетоците на бендот.  Потоа погледнете ги новите спотови, најавата за Д Фестивал и како помина концертот на  Slowdive во  МКЦ на 10.06.2017....
 • Емисија 08.05.2017

  Во денешнава емисија погледнете ја најавата за Bob Marley International Day, (11.05.), како и за концертот на Коноп во Бла Бла Клуб, на истиот ден. Потоа погледнете како помина концертот на Tha Titanium + DJ Dimitri from Chair + DJ Master G, како и кратките изјави од артистите. И за...
 • Емисија 24.04.2017

   Во денешната емисија погледнете како помина концертот на Влатко Стефановски, кој се одржа на 19.04. во Метрополис Арена со Биг Бенд на Словенечката војска. Станува збор за исклучителен музички проект, уникатен од овој вид во целиот регион. Специјално за скопскиот концерт, Влатко со Биг Бендот подготвуваат репертоар составен од...
 • Промо бустање – Јаков Дренковски and The Band

  Познатиот македонски кантавтор Јаков Дренковски на 14 февруари одржa концерт во кино „Фросина“ во МКЦ. На сцената, покрај Јаков, беа неговиот долгогодишен пријател, басистот Данаил Дарковски, клавијатуристот Трајче Органџиев, тапанарот Спиро Здравески, како и младиот гитарист Владимир Чадиковски. Екипата на Бла Бла ТВ беше на концертот, а наското ќе...
 • Добитниците на гратис влезниците за STRING FORCES

  Како што знаете, поделивме 5 гратис влезници за концертот на String Forces, кој ќе се одржи во петок, на 10.02.2017 во МКЦ. Не очекува двоипол-часовен настан на кој што, покрај целиот нов албум, ќе се прошетаме и по сите претходни четири албуми, како никогаш досега. Пред некој ден си...
 • Вју со Дориан за концертот на String Forces

  Си направивме едно кратко интервју со Дориан, по повод концертот на String Forces, кој ќе се одржи на 10.02. во МКЦ, каде ќе се слави 20 годишен јубилеј на овој иновативен бенд, концерт кој ќе трае 2:30 саати, на кој ќе се промовира и новиот албум на бендот, “Соголи...
 • Bernays Propaganda со видео за Политика

  Останаа уште 10 дена до концертот на Bernays Propaganda, на 17-ти и 18-ти февруари, 2017, во МКЦ. Додека го чекаме истиот, еве едно ново видео од Bernays Propaganda за нивната песна Политика. Bernays Propaganda во МКЦ ќе слават 10 години од својот прв настап. На тапани на двата концерта...