Концерт

 • Промо забава по повод ПАЗИ КУЧЕ концертот на Васко Атанасоски

  Промо забава по повод ПАЗИ КУЧЕ, концертот на Васко Атанасоски....
 • Емисија 01.08.2017

  Во денешната емисија погледнете како поминавме на Лига Лезет трето издание во Бла Бла Клубот, на 30.08, како помина концертот „МКЦ за Скопје“ концерт на Mark Olson + Ingunn Ringvold, Sweet rapscallions, Anna O, Rib кој се одржа на 25-26.07.2017, и погледнете ги интервјуата со Александар Гавровски ака Александар...
 • МКЦ за Скопје концерт на Mark Olson+ Ingunn Ringvold, Sweet rapscallions, Anna O, Rib

  МКЦ за Скопје концерт на Mark Olson+ Ingunn Ringvold, Sweet rapscallions, Anna O, Rib 25-26-07 2017...
 • Емисија 18.04.2017

  Во денешната емисија погледнете го новиот спот на Steel Temple за песната “Deep“, кратко интервју со Фонија во кое го најавуваат својот концерт во Бла Бла Клуб, на 28.04. по повод една деценија од формирањето на Фонија. Специјални гости на концертот ќе бидат Technicolor Lies и Young Husbands (Белград)....
 • Промо бустање: Хуманитарен концерт за Грицко во МКЦ

  На 09.04.2017, во МКЦ се одржа Хуманитарен концерт за Грицко. Како што веќе повеќето знаете, нашиот другар и underground борец, Грицко, од пред некое време има сериозни проблеми со бубрезите. Иде на дијализа три пати неделно и се наоѓа пред прилично несигурна иднина. Тие што го познаваат знаат дека...
 • Млади за Скопје #6 – Концерт на Spectrum

  Spectrum е progressive/core метал бенд од Скопје, Македонија кој е формиран во почетоците на 2016та година. Под влијание на многу други жанрови, експериментирајки со од една страна поагресивен звук, а од друга со помек, помелодичен и атмосферичен стил тие ја креираат својата униката и модерна музика која во последно...
 • Bernays Propaganda со концерт во Струмица

  По двата успешни концерта во Скопје, приказната на Bernays Propaganda продолжува. Овој викенд шанса да ги чујат ќе имаат струмичани во засилен состав заедно со тапанарот на Фонија Кристијан  Лафазановски. Во сцена 112.  ...
 • Промо бустање: String Forces, МКЦ, 10.02.2017

  Во петокот, на 10.02. 2017, во МКЦ, одличните String Forces не почастија со двоипол часовен настап, на кој уживавме во новите песни од албумот “Соголи ме“ и старите хитови од претходните 4 албуми. Нашата екипа беше на самиот настан, а ви го подготвуваме наскоро и целиот концерт на String...
 • Млади за Скопје #5 – Концерт на The Local Blue

  Млади за Скопје #5 – Концерт на The Local Blue Cóntact 59 ✔️ Metanoia ✔️ Мариналеда ✔️ The Planktons ✔️ Нареден бенд што ќе го раздрма Скопје се The Local Blue. – The Local Blue The Local Blue се инструментален рок бенд од Скопје, Македонија. Формирани се во 2016та...