Лириковен Пироман

 • ЛИРИКОВЕН ПИРОМАН со ново интересно видео за КРИСТАЛЕН МЕД

  Младиот скопски рапер Лириковен Пироман кој е дел од екипата Inklingz го промовираше пред скоро време своето најново соло видео. Се работи за новата трака наречена „Кристален Мед“, а истата е во продукција на Lux Kmala. Како што кажува и самиот артист: „Периодов сите ние конзумираме големи дози на Кристален Мед. Тоа е она...
 • Промоција на “Пушти Глас” Токсиколози Велик Четврток

  Во овие пост Великденски денови, полека се враќаме во работен погон, па почнуеме со рекапитулација на викендов. Промоција на “Пушти Глас” Токсиколози Велик Четврток  Јако отварање на све шо ќе следи овој празничен викенд, во М.К.Ц. пристигнафне точно на време 😉 Млади рап надежи го отворија настанот – Концертна...
 • Лириковен Пироман

  Пресметка еп 04 со Лириковен Пироман

  Пресметка со Лириковен Пироман на Бла Бла Лириковен Пироман е млад и перспективен рапер кој си напраи свое шоу. Во моментов е актуелен со песната Холограм како и со момците од групата Рап Позитив – Горе Доле. Малиот не знае да пее знае само да рапува али затоа на...
 • Кои млади емсиња

  Кои млади емсиња ќе настапат на вечерашниот роденден на Бла Бла – Урбана Телевизија Сите млади македонски емсиња изразија желба да учествуваат со свој краток настап на вечерашната наша роденденска журка и заради тесниот временски простор немаше простор за сите но секако ќе има на следните евенти кои ќе...
 • Претставување на изведувачите на Бла Бла стејџот – четврток (03.09)

  На Бла Бла стејџот на Пиволенд ќе настапат повеќе од 30-мина млади артисти/изведувачи/бендови. Дел од нив се познати на алтернативната сцена, за дел допрва ќе слушнеме, а дел пак, со настапот овде, ќе почнат да се пробиваат низ истата. Редоследно, еден по еден, ќе ги претставиме настапувачите од вториот...
 • Лириковен Пироман со спот за „Анти Анти

  Лириковен Пироман сними видео за неговата нова песна „Анти Анти“. Инструменталката, миксот, мастерингот, скречот и аранжманот се на Angelo SKC. Камера снима Rizzik PROtography, а видео обработка Лириковен Пироман. Локацијата на спотот е Скопската железничка станица. Удирам паѓате доле бесен во темница мавам кога ти underground стана делеа пченица...
 • Lirikoven Piroman x Shishka ZeeBomb x Luka Rap Pozitiv – ZAFRKNI

  Колаборација помеѓу Лириковен Пироман, Шишка и Лука Рап Позитив со песната „Зафркни“. Инструменталот, аранжманот, миксот и мастерингот се на Анџело СКЦ, видеото на Ликовен Пироман, а снимано е во „Новата Куќа“. https://youtu.be/ma98kQ-mrNI Стихот разнесе одма, сереме – јадете гомна па да беше рапот женско ќе ти мавнеше...