марко

 • Risto Reaper со нова трака

  Младиот артист, Risto Reaper, не почести со уште една нова трака која можете да ја слушнете тука. Песната е снимена во Зад Аголот, бит, мастер и микс е од Марко (Зад Аголот), додека текстот го потшишува Ристо. ПУШТАЈ! Доаѓам од втор Најзагаден град во Европа, реп носам раса човекова...
 • Dominion во Браво

  Оваа сабота очекувајте уште една добра рокенрол забава организирана од страна на Dominion events во бастионот на рокенрол културата во Скопје – Браво. Забавите кои ги организираат Златко и Марко во Браво се препознатливи по тоа што сите рок и метал поджанрови си гоаѓаат до израз, што соодветствува на...
 • Уште еден сингл од „Зад Шпиунката„ Староградска 2

  Излезе четвртиот сингл од „Зад Шпиунката„ Староградска 2. По спас им нема, Луѓето во одела, За кого бијат камбаните, Ореова кора еве ја и петата песна од албумот кој ќе ја одбележи оваа рап година. Зад аголот оставија впечаток со ова свое мудро рап дело кое со нетрпение чекаме да...
 • Албумот на Зад Аголот – “ЗАД ШПИУНКАТА” излага на 09.04.2016

  Албумот на Зад Аголот – “ЗАД ШПИУНКАТА”  излага на 09.04.2016 По “ЧУВАЈ ГО ВИСТИНКО” екипата од Зад Аголот на 9 април во БАДУ БАР ќе го промовираат својот нов албум – “ЗАД ШПИУНКАТА” Ако “ЧУВАЈ ГО ВИСТИНКО” беше запознавање и репрезент, вториот албум на Зад Аголот – “ЗАД ШПИУНКАТА”...
 • Џон Кораби

  Метал Машина еп 05 со Џон Кораби

  После легендарниот Марко Мендоза, гостинот во Метал машина ни беше неговиот колега од Dead daisies, фамозниот рокер Џон Кораби, најпознат по своето пеење во Motley Crue во 1992 година. За неговиот живот, како и неговата долга и успешна кариера слушнете нешто повеќе во новата епизода на Метал машина на...
 • Предизвик за младите емсиња

    Марко од Зад Аголот објави еден рап инструментал со кој ги предизвикува младите емсија да бидат креативни на зададена тема.    Марко: – ВНИМАНИЕ!!! Отварам натпревар во кој може да учествуваат сите млади рапери кои се до 19 години. Во прилог ви го давам овој бит на кој...
 • Каде и да одам – Чуле со Горан Папаз и Марко

  Каде и да одам е една од 10-те песни на албумот „Дали сте чуле“ на Чуле. Текстот е на Чуле, аранжманот на Јан Пит, саксофон свири Горан Папаз, а пејат Чуле и Марко. Миксот и мастерингот е на Јан Пит и Фил Даст....
 • Што слушаат македонските и балканските музичари

  Сите ние што ја поддржуваме алтернативната сцена и музика, често ги слушаме бендовите/изведувачите кои и всушност со тоа се дел од нашето секојдневие. Ни служат како инспирација, мотивација, ги постираме по социјалните медиуми и ги ставаме по мобилни и слични плеери. Истите луѓе кои создаваат музика, нели, и самите...