мите димовски

 • Вју со „Мугер Фугер“ за концертот на 23 мај

  Вју со „Мугер Фугер“ за концертот на 23 мај, 2018 година, на кој ќе го промовираат десеттиот, јубилеен, студиски албум насловен „Татко“, на платото пред МКЦ, со почеток во 21 часот. Десеттиот албум, насловен „Татко“ содржи 10 песни. Сниман и миксан е во студио „Тра Ла Ла“, со продуцентот...
 • Новиот албум на СУПЕРХИКС излегува утре

  СУПЕРХИКС го објавува својот нов албум насловен UNDERGROUND EVERGREENS кој групата официјално ќе го претстави утре (петок, 3-ти март 2017). Промоцијата е отворена за сите фанови на Суперхикс, а ќе се одржи во просториите на музичката продавница Југотон (Скопје, ГТЦ, 1 кат) со почеток во 13:00 часот. Албумот е сниман, миксуван...
 • Нова песна и видео од Темпера – Тивка река

  Нова песна и видео од Темпера – Тивка река По изданието “ИГРАЈ!“, кое излезе под етикетата на Авалон за Македонија и кој издавачкатакуќа Далас го издаде за Србија и Хрватска, бендот Темпера со песната „Тивка река“ гонајавува новиот албум кој би требало да се појави во првата половина на...
 • Нова песна Гуру Харе – Стрип

  Нова песна од Гуру Харе со наслов “СТРИП” Сеуште со жежок, пресен албум – ОВЕРДОУЗ ОД БЛУЗ, Харе Гуруто СЕМАКЕДОНСКИ и ЕВРОПСКИ пушта нова песна – СТРИП !!! еј погледни од блиску, ова не е сон : Музиката е на Гуру Харе, и секако негови се и гитарата и вокалите,звуци...
 • Кој се ќе се појави на М.А.Н.

  Во рамките на првите македонски алтернативни награди, на 30 мај, на Школката што многу ни значи во Градскиот парк, ќе се доделат наградите за особен придонес во развојот на македонската алтернативна музика. На првиот М.А.Н. се доделуваат 33 награди. Со настап во живо, ќе не почестат дел од наградените изведувачи:...
 • Мите Димовски

  Македонштина еп 04 со Мите Димовски

  Гостин е Мите -ТРА ЛА ЛА – АРХАНГЕЛ-ЦИЛИНДЕР-МИТАН-ТЕМПЕРА- И ДРУГИ НАДИМАЦИ ПО КОЈ Е ПОЗНАТ.Се зборуе за гезмење за гостовања и домаќинизуење, за музика, за студио, за продуцирање и други интересни теми. Мите Димовски КУЛТЕН МУЗИЧАР СО РЕНОМЕ И ПЕДИГРЕ СИ УЖИВА ВО КАФЕ МУАБЕТОТ СО ЧИКО НА ЧЕРГИТЕ...