мкц

 • Вју со „Мугер Фугер“ за концертот на 23 мај

  Вју со „Мугер Фугер“ за концертот на 23 мај, 2018 година, на кој ќе го промовираат десеттиот, јубилеен, студиски албум насловен „Татко“, на платото пред МКЦ, со почеток во 21 часот. Десеттиот албум, насловен „Татко“ содржи 10 песни. Сниман и миксан е во студио „Тра Ла Ла“, со продуцентот...
 • Скопје винил конвенција

  На 16.12 во МКЦ се одржа првата винил конвенција во Македонија во организација на Funky Fresh и МКЦ. Настанот содржеше работилници, перформанси, DJ сетови, изложување и размена на плочи со голем број на колекционери од регионот....
 • НВО САЕМ – Активно граѓанство, Подобро Општество

  Волонтерски Центар Скопје, во соработка и со поддршка на Град Скопје, и оваа година, на 6-ти Декември, во просториите на МКЦ (Младинскиот културен центар) го организираа НВО Саемот, со наслов “Активно граѓанство = Подобро Општество”....
 • Blla Blla Blla…Концертна промоција на албумот Brum për Medioferr

  Blla Blla Blla…Концертна промоција на албумот Brum për Medioferr, МКЦ, Кино Фросина, 02-03-11-2017. Blla Blla Blla… Live për të gjithë… Blla Blla Blla… Live për të gjithë…Концертна промоција на албумот Brum për Medioferr, МКЦ, Кино Фросина, 02-03-11-2017 Posted by Bla Bla Televizija on Friday, November 10, 2017...
 • Емисија 13.07.2017

  Во денешната емисија погледнете како помина слушачката промоција на Blla Blla Blla, кои после 2 години работа во студио го издадоа албумот “Brum per Medioferr” во различен или ретро формат – vinyl. Настанот се одржа на 05.07.2017 во МКЦ. Слушачката промотивна турнеа ќе продолжи низ градовите низ Македонија, Косово...
 • Blla Blla Blla…Слушачка Промоција 05.05.2017

  На 05.07.2017 во МКЦ се одржа слушачката промоција на Blla Blla Blla, кои после 2 години работа во студио го издадоа албумот “Brum per Medioferr” во различен или ретро формат – vinyl. Слушачката промотивна турнеа ќе продолжи низ градовите низ Македонија, Косово и Албанија....
 • Емисија 06-07-2017

  Во денешната емисија погледнете како помина концертот на Agnostic Front во МКЦ на 28.06. потоа погледнете како си поминавме на метал настанот Beastern Openair, кој се одржа на 01.07, во Бла Бла Клубот, на кој настапија Apotheosis, Short Fuse Hero како домаќини и JFT (Софија) и Godgiven (Будимпешта) кои се...
 • Емисија 23.06.2017

  Во денешнава емисија погледнете го интервјуто со Петар Георгиевски – Камиказа, басист на култната група Меморија, во кое ни ја раскажува својата приказна за почетоците на бендот.  Потоа погледнете ги новите спотови, најавата за Д Фестивал и како помина концертот на  Slowdive во  МКЦ на 10.06.2017....
 • Емисија 12.04 2017

  Во нашата прва емисија, во која ќе ги опфаќаме настаните кои се одржуваат во Скопје, односно Македонија, како и музичките новости на регионалната сцена, погледнете како помина концертна промоција на ПАЛИНДРОМ, на нивниот деби албум „DESERT Y“, кој се одржа во среда на 5 април во МКЦ. Потоа погледнете...