младински културен центар

 • Промо Бустање – Земјотрес 6: Фестивал на независна музика

  Промо Бустање – Земјотрес 6: Фестивал на независна музика Земјотрес е музички фестивал на македонските независни дискографски куќи, инициран во 2012 година од Направи Заедно (сегашен Balkan Veliki Балкан Велики), Sixtynine Records и PMG Recordings, а реализиран во соработка со Младински Културен Центар. Земјотрес секоја година ви го презентира...
 • Reel Rock 11 – премиера во Maкедонијa

  28 февруари 2017, кино ФРОСИНА (Младински Културен Центар), 20ч. И оваа зима, пред самиот крај на светската REEL ROCK филмска турнеја, Скопје ќе успее да ги погледне најголемите светски качувачки достигнувања на големото платно! Тоа значи дека Скопје по трети пат ќе биде сведок на најголемиот качувачки празник –...
 • Земјотрес #5: Фестивал на независна музика

  ЗЕМЈОТРЕС #5 Фестивал на независна музика сабота, 4-ти февруари 2017, почеток: 19:00, крај: 05:00 Цена на влезница: 150 ден. | На врата: 200 ден. Младински Културен Центар ВАЖНО: Влезниците ќе бидат пуштени по 16-ти јануари (ќе следи дополнително известување). Земјотрес е музички фестивал на македонските независни дискографски куќи. Инициран...
 • Bernays Propaganda (10 години) feat. Mark Heaney

  Bernays Propaganda слави 10 години!!!! 10 години после првиот настап 2 концерти во денсинг сала на 17 и 18 февруари. Онака. * На тапани на двата концерта ќе свири Mark Heaney(ex- Gang Of Four Official) ** гости на 17.02- KNNT Sunset Cruise *** гости на 18.02- VVhile Mnjenje Карти(200/400...
 • TUXEDOMOON во Младински Културен Центар

  Легендарната американска арт-рок група, TUXEDOMOON на 3-ти декември ќе одржи концерт во Младински Културен Центар во Скопје! На овој концерт во рамки на ТАКСИРАТ, гигантите на анвангардната поп музика, ексклузивно и прв пат во целост ќе го изведат својот славен прв албум „Half-Mute“, по повод 35-годишницата на ова, нивно...
 • 5 ГРАТИС ВЛЕЗНИЦИ ЗА GANG STARR FOUNDATION во МКЦ Скопје

  5 ГРАТИС ВЛЕЗНИЦИ ЗА GANG STARR FOUNDATION во МКЦ Скопје Концертот е скоро распродаден, остануваат уште малку карти, цена на карта е 350 денари. Преку МК Тикетс или на Билетара МКЦ. Набавете си карта на време, ова не смеете да го пропуштите! Gang Starr Foundation во МКЦ СКопје! Jeru the...
 • КОЈ ЌЕ СВИРИ НА НАШИОТ ПРВ РОДЕНДЕН

  Еве кои од македонските бендови и диџеи ќе свират на нашиот прв роденден !!!! На 04 фебруари 2016 го прославуваме својот прв роденден. Како и кај човечкото хуманоидно суштество, така и кај нас првите месеци беа најтешки.Од првиот здив и прогледување, првата емисија и првата статија, Бла Бла Тв...
 • Алтернативен Скопски Земјотрес – интервју!

  Алтернативен Скопски Земјотрес во Младински Културен Центар Во интервју за Бла Бла – Урбана Телевизија дел од екипата што е заслужна како бенд лидерите на ПМГ Колектив и Новиот Почеток, објаснуваат како е замислен овогодешниот Земјотрес, кој ќе се одржи на 6-ти февруари.        ...
 • Концерт на ДНО Е НЛО

  ДНО Е НЛО се спушта над МКЦ Младински Културен Центар на 12 февруари ќе има блиски средби од трет вид со најдобриот македонски гранџ бенд ДНО, кој ќе започне од 21:00 часот. Гости на овој настан од седуховен размер ќе бидат Last Expedition и Нокаут.   “ДНО Е НЛО...