можете

 • 8 нешта што можете да ги направите со кондоми

  1. Кондомите можете да ги користите за разни нешта, освен за очигледното. 2. Бомбици со вода, класика. Наполнети кондоми со вода за пренкови и шеги. Финта која никогаш не застарува. 3. Поради својата еластичност кондомите се идеални за одржување на вода. Наместо да ги расфрлате насекаде можете да ги...
 • 13 видови металци кои можете да ги видите на концерти

  Ова се 13 видови металци кои можат да се видат на концерти и свирки во градот....
 • ЕКСТРЕМНИОТ ТРИЛЕР КОНВОЈ ПРИСТИГНА ВО КИНАТА

  По филмовите за шпионските тајни и гангстерите во кината пристигна новиот филм на Фредерик Шендерфер – Конвој.   „Конвој“ е брз и екстремен трилер кој прикажува фантастично режирани дејствија на автомобилски трки помеѓу дилерите на дрога и полицијата, и сето тоа од преспектива на возачот. Дејството на филмот ги...
 • Најглупави работи кои можете да ги купите

  Златната ера на ТВ рекламите ни донесува неколку реклами за глупави работи кои можат, односно можеле да се купат преку нарачка. Некои работи едноставно беа толку глупи и бесмислени што моравме да ги поделиме со вас. Обратете внимание на 1:50 минута. Мислам дека се работи за победник....
 • Најлуди начини на кои можете да дувате канабис

  Вчера ве учевме како да ролате џоинт подобро од своите пријатели, како вистински рологами мајстори, а денес ќе ви ги покажеме некои од најлудите начини на кои можете да дувате канабис. Со текот на годините, ентузијастите и уживачите на канабисот развиле неколку прилично уникатни, па дури и луди начини на...
 • Митските места кои можете да ги посетите веднаш!

  Атлантида! Валхала! Шангри-Ла! Рајските локации кои ги гледавме во филмовите, во игрите и на телевизија. Места на богатството, убавина и среќа кои и припаѓаат на митологијата. Кога би ги пронашле овие места, верувам дека веднаш би се качиле во авион да ги видите. Но, што ако ви кажеме дека...
 • Можете ли да ги распознаете овие познати актери?

  Гледајќи ги фотографиите на овие актери, мораме да се запрашаме дали се на некој начин поврзани, бидејќи нивната сличност е неверојатна. Со ова можеме да заклучиме дека никој нема уникатен изглед и дека секој личи на секого, во одреден поглед. Ова се неколку познати актери кои меѓусебно си личат....
 • Кул музеи кои можете да ги истражите од дома

  Уметноста е моќна алатка која се користи да ги инспирира луѓето. Таа не потсетува на тоа колку светот може да биде убав и различен За жал, луѓето често немаат доволно време или пари да ги посетуваат музеите и да уживаат во уметничките дела од изминатите векови. Но, Google пронајде...
 • Домашен ха це производ

  Домашен ха це производ, направен од 100 % коноп и цената му е петстотче Станува збор за плетени капчиња од коноп, кои можете да си ги набавите и да си ги носите. Ова е автентичен македонски производ на кој приказната како е настанат е најчовечка и достоинствена. Љубовта за...