МУГЕР ФУГЕР

 • Вју со „Мугер Фугер“ за концертот на 23 мај

  Вју со „Мугер Фугер“ за концертот на 23 мај, 2018 година, на кој ќе го промовираат десеттиот, јубилеен, студиски албум насловен „Татко“, на платото пред МКЦ, со почеток во 21 часот. Десеттиот албум, насловен „Татко“ содржи 10 песни. Сниман и миксан е во студио „Тра Ла Ла“, со продуцентот...
 • Забранета Планета во Гарсон

  Овој петок во Гарсон очекувајте една неповторлива забава од страна на Dominion events која ќе ја тематизира модерната македонска алтернативна музичка сцена. Имено, творештвото на домашните бендови секогаш било во фокус на забавите, a Гарсон, пак, секогаш излегувал во пресрет како уникатен бар во кој била овозможена афирмацијата и...
 • Спремни ли сте за Мугер Фугер исување!!!

  Култните и сигурно најпродуктивни наши Мугер Фугер поставија втор Бандкаемп профил бидејки веднаш по објавувањето на нивниот последен девети по ред албум Фузија ги искористија 1000 бесплатни даунлода па така да втората тура на симнувања може да продолжи за да се спремите и ги познавате песните кои утре ќе...
 • Концерт на МУГЕР ФУГЕР во МКЦ Скопје 25 МАЈ

    Концерт на МУГЕР ФУГЕР во МКЦ Скопје 25 МАЈ !!! МКЦ Скопје ве повикуваат на концертна промоција на новиот, 9-ти по ред албум на MOOGER FOOGER, насловен ФУЗИЈА. Како гости на концертот ќе настапат Чиста Околина и Last Expedition. На концертот ќе биде промовиран материјалот од новиот албум, но...
 • Концерт на Сеад Хаџиќ-Сецко

  Дојдете на концерт на Сеад Хаџиќ-Сецко во сабота, 9 Април, во 13:30ч, во Мобилна / Монтажна Галерија- Радио Слободно Скопје. Сецко ќе отсвири гитарски парчиња од новиот албум “Фузија“ на бендот “Мугер Фугер” што ќе излезе наскоро!  ...
 • Мугер Фугер и Горан Трајковски – Готра – Вселенски отпад

  Мугер Фугер и Горан Трајковски – Готра Вселенски отпад веќе е на тубот и слободна за слушање и уживање.   Пред некој ден пишавме дека снимаат нов материјал за 9-тиот албум и ви го дадовме текстот од песната Вселенски отпад. Веќе е песната објавена на тубот, па чујте ја...
 • Бла Бла ексклузива : Мугер Фугер снимаат песни за нов албум

  Мугер Фугер снимаат песни за нов албум Нема застој во работниот процес на Мугер Фугер, по албумот “Продолжи да сонуваш”, бендот кој е воедно и еден од најплодните македонски, алтернатвни бендови, веќе е во студио и го снима својот 9-ти по ред албум. Лично и персонално од ГЛАВНИОТ Мугер...
 • Ново видео на Мугер Фугер

    Мугер Фугер со ново видео за песната Невина Белина. Македонскиот њу вејв ја доби својата целост со појавувањето на Мугер Фугер на сцената, а како одминува времето тие цврсто застануваат на врвот служејки за пример на младите алтернативни бендови. Режијата е на Јане Алтипармаков а монтажата на Владимир...
 • Петок 13 се МУГЕР ФУГЕРисуваме со СКОПСКО во СЦЕНА 112

    Мугер Фугер е македонски инди рок бенд формиран во 2004-тата година, името на бендот доаѓа од аналогните педали мугерфугер.Заштитен знак на бендот е користење на такви реткости како лампаши и аналогна опрема. Првиот албум на истоимениот бенд излезе во 2005-та година, а беше издаден од страна на Рекорд...