настап

 • 11 години Conquering Lion

  Концертен настап во клубот Станица 26, Скопје на 5-ти (Четврток) Април 2018, по повод 11 години Conquering Lion....
 • ПРИЈАВЕТЕ СЕ ЗА БЛА БЛА СТЕЈЏ НА ПИВОЛЕНД 2017!

  Како изминатите години, и оваа година Бла Бла телевизија на овогодинешното издание на Пиволенд ќе им овозможи на младите и неафирмираните бендови и артисти да се претстават пред публиката и да оддржат свој концертен настап на Бла Бла стејџот. За да земете учество на Пиволенд 2017, треба да ги...
 • Smoke Mardeljano во живо во Бла Бла Клуб 08.07.2017

  Погледнете ја атмосферата од одличниот настап на Smoke Mardeljano, кој настапи во Бла Бла Клубот на 08.07. 2017 за прв пат во Скопје. Добредојде му посакаа македонските емсиња Туте и Кртот и Диџеите Димитри Је Ја и Мастер ЏИ....
 • 17-ти i 18-ти февруари резервирајте ги за Bernays Propaganda

  Уште еден потсетник од нас за вас. Да го прославиме заедно роденденот на Bernays Propaganda, кои слават 10 години од својот прв настап. Роденденот што ќе го прослават заедно со своите фанови со 2 концерти во МКЦ, на 17-ти и 18-ти.02.2017 година. * На тапани на двата концерта ќе...
 • Конкурсот за настапот на Бла Бла стејџот трае до 26.08.

  Како изминатата година, така и оваа во соработка со Пиволенд и Music Circle, Бла Бла телевизија во петте дена на овогодинешното издание на фестивалот, ќе овозможи на млади и неафирмирани бендови и артисти, да се претстават пред публиката и да оддржат свој концертен настап на Бла Бла стејџот. За...
 • МКЦ за СКопје

  „МКЦ за Скопје“ е настан со кој ќе ја одбележиме 53-та годишнина од скопскиот катастрофален земјотрес. Трагичен настан кој не потсетува на солидарноста на скопјани, на солидарноста кон Скопје, на силата и сплотеноста на луѓето што го сакаат Скопје. На 26 јули, вторник, во МКЦ со почеток од 20...
 • String Forces во Куманово

  На 11.06. во кафе бар-Агора, во Куманово ќе настапуваат String Forces. String Forces имавме можност да ги гледаме на годинашниве М.А.Н. награди со краток настап. Со ова ја продолжуваат својата турнеја, после настап во Битола, на ред е Куманово....
 • Зад аголот со настап во Софија

  Зад Аголот, скопскиот рап состав на неколку групи и индивидуални артисти, од Хром до Маџари, основан во 2011 година, ќе настапува во Софија, Бугарија, заедно со Atila & DJ Akasha, и 5 o’clock, во Фабрика 126, на 04.06.  ...
 • Едо Маајка со настап во Македонија во Мај !!!

  Едо Маајка со настап во Македонија во Мај !!! Од наши извори блиски до босанскиот РАП ВЕЛИКАН, дознаваме дека Едо ќе рока во Скопје. Негде на средина од месецот Маајка ќе не почасти со концертен настап. Обично доаѓа во друштво со Кулејд и Френки, па нема да не чуди...