на

 • Трета епизода на Rap Skillz Македонија вечер во околу 20:20

  Трета епизода на Rap Skillz Македонија вечер во околу 20:20 Вечерас во 20:20 негде на живо во програмата на Бла Бла Тв ќе оди третата епизода од Rap Skillz Македонија во кое силите и рап вештините на фрлање на јаки панчови и размена на сочни стихови ќе ги видиме Негро...
 • Вечерва во 20:00 премиерно RAP SKILLZ Македонија на БЛА БЛА ТВ

  Вечерва во 20:00 премиерно RAP SKILLZ Македонија на БЛА БЛА ТВ Како што веќе најавивме, бевме на терен и го снимивме, измонтиравме, СПРЕМНО Е , ГОТОВО Е, ЈАКО Е !!!!  дали сте спремни за премиерата на првиот RAP SKILLZ Македонија ?!! ЛУКС КМАЛА ПРОТИВ КОЉО ДРАНК ФЛОУ  ВЕЧЕР СИТЕ...
 • Новиот Почеток на нова европска турнеја

  Новиот Почеток на нова европска турнеја Новиот Почеток овој петок повторно заминуваат на приближно 13.000 km долг пат. Се работи за нова европска турнеја, петта по ред, насловена како “SORRY FOR THE MESS TOUR 2016”, а истата е продолжување на ланската јунска турнеја каде го промовираа својот последен албум...
 • Воведни инструкции за дозирање на канабисово масло

  Воведни инструкции за дозирање на канабисово масло Обично потребни се 90 дена за просечен човек да ја прими целосната терапија со канабисово масло од 60 грама (60 мл) масло (екстракт/смола). „Сугерирам луѓето да започнат со три дози дневно со големина на половина зрно сув ориз. Пациентот треба да ја...
 • ЦЕЛОСНАТА ПРОГРАМА НА ХУМАНИТАРНИОТ КОНЦЕРТ 13 АВГУСТ

  ЦЕЛОСНАТА ПРОГРАМА НА ХУМАНИТАРНИОТ КОНЦЕРТ 13 АВГУСТ Како што веќе обзнанивме за кој од македонските алтернативни музичари се вклучуваат директно со музика да придонесат за овој хуманитарен концерт, листата вчера и денес се надополни и се финализираше, па го претставуваме – времескиот тајм лајн или распоред на евентот, тоест ЦЕЛОСНАТА...
 • Граѓанска Акција: Масовно расчистување на поплавениот регион

  Граѓанска Акција: Масовно расчистување на поплавениот регион Граѓанска Акција: На работа, на труд! Оваа акција се поклопи со НАШАТА АКЦИЈА, па ние се прилкучуваме во недела, така појачана ќе биде акцијата со АНДЕРГРАУНД БРИГАДИ составени од СКОПСКИОТ И СЕМАКЕДОНСКИОТ АНДЕРГРАУНД !!!! Да им помогнеме на нашите браќа и сестри...
 • Собирајте друштво, палете патики и сите на 20ти август на JoyFest!

  Собирајте друштво, палете патики и сите на 20ти август на JoyFest! Ве каниме на петтото јубилејно издание на музичкиот фестивал JoyFest, кој се одржува на градскиот плоштад во Крива Паланка. Годинава на големата 20 метарска бина опколена со многу звук и безброј светлечки ефекти ќе финишира големиот DJ Goce...
 • Кој се ќе настапува на хуманитарниот концерт на градска плажа!

  Кој се ќе настапува на хуманитарниот концерт на градска плажа!   Тотално Опуштање, Културно Уметнички Работници, Коноп, Ќепурдат, Филип Стевановски Бенд, Чуле, П.К.М., Панчо Есе, Брука, Dj Flooder, Оловна Рестрикција – Велес, Equinox jazz quartet – Штип! Многу од бендовите што сакаа да настапуваат, а некои од членовите им...
 • Вонреден повик за поезија на тема #поплава

  Вонреден повик за поезија на тема #поплава   Глобалното движење „100 Илјади поети за промена“ Македонија ги повикува сите поети да споделат своја поезија на тема „#ПОПЛАВА“. Социјално ангажираната поезија како современа алатка е од исклучителна важност за подигањето на свеста кај граѓаните за сите (не)природни несреќи кои ни...