од

 • Аудио-Видео Прошетка низ Времето

  Аудио-Видео Прошетка низ Времето Неисцрпна е оставштината на македонскиот алтернативен звук. Еве само неколку капки од морето наречено македонска алтернативна музика!           https://youtu.be/gyRgqR0KyQQ     https://youtu.be/UfBW2-ccBlQ   https://youtu.be/2nKMI_ATxOc   https://youtu.be/wNm5cXKNOK8                              ...
 • Македонската Алтернатива низ Историјата

  Македонската Алтернатива низ Историјата Минато, сегашност и иднина! Во очи на вторите Македонски Алтернативни Награди да се потсетиме на Македонската историја во која алтернативата зема значајна улога во оформување на филосовско-креативната тенденција за да се издигне од воспоставените норми и правила и да го крене разбирањето на човештвото на...
 • Нова Песна од Гуру Харе – Како и да е

  Нова Песна од Гуру Харе – Како и да е  Не запира да твори и да изненадува со нови, тазе песни, а албумот не му е ни годинка извртен( и тој е тазе )!!! Гуру Харе, по синглот, Стрип и соработката со Игор Џамбазов – Лузно, еве и нова песна –...
 • По УБИТОН следи Безусловно од Авторизација

  По УБИТОН следи Безусловно од Авторизација Вчерашниот ден Авторизација го одбележи со Убитон ft. Дј Страјк но тоа не е се, ко шо знаете на 29.04.2016 во Петок ќе се случи промоција на албумот “Убитон” така да истата вечер ќе има и промоција на вториот видео запис за песната...
 • НАПАДНАТ МЛАД МАКЕДОНЕЦ ОД КЛОНОВИ…

  НАПАДНАТ МЛАД МАКЕДОНЕЦ ОД КЛОНОВИ КОНТРОЛИРАНИ ОД КОМЈУТЕРСКИ ГЛИЧ Македонско видео. Штом слушнам македонски видео производ, веднаш ме асоцира на обработка на три до четири теми и тоа: Музика Спот за Македонија и нејзините убавини Про******и кампањи анти-абортус или за совесно возење Сè друго што не може да се...
 • Од денес марихуаната е легална – засади ја својата иднина !!!

  Народе македонски засади ја својата иднина од денес марихуаната е легална 🙂 Пријателите од 420 Македонија со неколку стручни совети до вас : Неколку совети за растење за почетници Растењето на здрави билки може да биде лесно, забавно и да претставува релаксирачко хоби, доколку се знаат некои основни работи....
 • дисс за ДОН ПЛЕЈА од битолската стара школа Коста Фристајлер и Алич

  ДОН ПЛЕЈА НА МЕТА НА БИТОЛСКАТА СТАРА ШКОЛА   Нова песна од битолските рапери Коста Фристајлер и Алич инаку членови на првите рап групи во Битола Битола Кру и Сив Дом, насловена како бондон култура. Ни пиша Коста Фристајлер : “Траката е чиста инспирација од новите нафурани “рапери ”...
 • Емпатија – Ѕвер (ТРИУМФ) И БОБ ЕМ СИ

  Емпатија е насловот на новата рап песна која ни доаѓа од Битола и за која се заслужни Мартин и Бобан.   Мартин Ѕвер е младиот и надежен артист од рап групата Триумф во која членуваат и Игор Зум и Евгениј Генчо а Боб ЕмСи е соло артистот кој веќе...
 • Јоаким

  Метал Машина еп 06 со Јоаким од Сабатон

  На Бла Бла ТВ, погледнете ја шестата епизода од првата сезона на Метал машина. Гостинот е Јоаким од Сабатон. Погледнете ја четвртата епизода од метал машина со Марко Мендоза во гага репете....