познатите

 • Кога познатите филмови би биле направени во Русија

  На некој му текнало да ги прикаже познатите ликови од филмови во руска верзија, па еве како би изгледало кога познатите филмови би биле направени во Русија: #1 Deadpool #2 The Matrix #3 Pirates Of The Caribbean #4 Harry Potter #5 Game Of Thrones #6 Batman #7 Tom And...
 • Ова се првите кадри од документарниот филм за Кери Фишер и Деби Рејнолдс

  Неодамна починатите мајката и ќерката, Деби Рејнолдс и Кери Фишер, го добија својот документарен филм. HBO подготви нов документарен филм кој ќе ја раскаже приказната за животот и односот на познатите актерки Фишер и Рејнолдс. Документарниот филм се вика “Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds“, а ќе...
 • Кога познатите светски поговорки ќе се сфатат буквално

  Џејмс Чепмен, дизајнер од Манчестер, Англија, создава чудни илустрации врз основа на концептот на јазикот. Ова е негова колекција на илустрирани буквални преводи на светски поговорки. Од Кенија и Шведска во Етиопија и Русија, Чепмен ни покажува како различни земји ги интерпретираат често познатите поговорки.  ...
 • Приказните зад имињата на познатите бендови

  Како најпознатите бендови во светот ги добиле своите имиња? Од крадење на името на поранешениот учител, до консултација со духови преку спиритуалистички сеанси. Ова се приказните зад имињата на познатите бендови. Lynyrd Skynyrd Бендот името го смисли според наставникот по физичко образование, Леонард Скинер, поради чии дисциплински постапки еден...
 • Еволуција на познатите суперхерои

  Светот на суперхероите неодамна стана исклучително популарна тема во кино. Секоја година режисерите ни претстават неколку филмови за суперхероите, нивните авантури и приказни. Сепак, ова не е ништо ново, светот на суперхероите постои веќе долго време, а ако ве интересира како изгледале познатите херои во почетокот на филмските адаптации...
 • Како би изгледале познатите рок легенди на 100 години?

  Еве малку забава за вас. Екипата од од Loudwire реши да стави слики од најпознатите рокери на сите времиња во апликација Oldify, за да го добијат одговорот како истите би изгледале на возраст од 100 години. Од Џин Симонс и Киф, преку Џејмс Хетфилд и Мерилин Менсон, овие слики...
 • Оригиналните имиња на познатите бендови-ќе беа популарни со истите?

  Името на бендот треба да ги опишува членовите, нивните идеи, имагинацијата и она што го претставуваат. Ако името звучи фантастично, постојат огромни шанси дека веќе е зафатено. Вреди да се напомене дека имињата на бендовите често се менуваат поради кавги или заминување на членовите од бендот. Поради сите овие...
 • Необични барања на познатите музички ѕвезди

  Голем број на музички ѕвезди на денешницата имаат многу барања, вклучувајќи ги и барањата за одреден тип на храна. Без оглед на тоа што во бекстејџ поминуваат најмалку време, тие секогаш имаат барања за нивниот краток престој зад сцената. Прочитајте повеќе за некои од нивните најлуди барања. Аксел Роуз...
 • Скриени слики откриени под познатите класични слики

  Некои класични слики можат да не изненадат со своите “тајни“, заборавени слики сокриени со векови додека не биле откривени со новите технологии. Надреални, но вистинити, овие откритија го оставиле уметничкиот свет без здив. The Wood Sawyers Со користење на инфрацрвена рефлектографија откриена е слика во сликаво делото на Жан-Франсоа...