после

 • „Чоканче” во Led Zeppelin GuitarBar

  После точно 20 години „Чоканче“ повторно во Скопје. Во далечната 1983-та г. оформена е групата „Чоканче“ во Битола по иницијатива на двајца средношколци Бранко Шпољариќ – Паљач и Зоран Илиевски – Скроч. Од самото оформување па се до ден денешен бендот го негува „рокенролот“, нo секогаш со моменти на...
 • Металика со нови песни после 8 години!

  Легендарниот треш метал бенд Металика го објави новиот сингл “Hardwired”, кој ќе се наоѓа на албумот “Hardwired … To Self-Destruct”, кој ќе биде објавен на 18 ноември. Долго очекуваниот наследник на “Death Magnetic” од 2008 година ќе се појави како двојно CD и винил верзија, која ќе содржи речиси...
 • После ова како да веруваме во случајности?

  Не можеме секогаш да го планираме својот живот. Животот е полн со случајности, а некои случајности вклучуваат: носење на иста облека како пријателите, среќавање на некој познаник во друга држава, добивање на исти подароци и сл. Но постојат и други случајности кои се многу поретки. Ова се чудни и...
 • Смешни илустрации кои покажуваат како се менува животот после бракот

  Животот после бракот може да се промени во многу дирекции, дали и вие се препознавте во некоја од овие смешни илустрации кои прикажуваат како се менува животот после бракот?...
 • Овака изгледаме после 3 чаши вино!

  Од време на време, повеќето од нас завршуваат на забави каде што алкохолот тече во неограничени количини, уште ако е бесплатен, веднаш ќе го наквасиме грлото. Понекогаш во друштвото се наоѓа некој доволно трезен, па ќе штракне со апаратот и ќе ни го овековечи пијаниот ни сурат. Ако имаме...
 • Три неверојатни нешта кои можат да ви се случат после секс

  После секс можете да доживеете целосна или минлива амнезија, многу ретка состојба во која меморијата одеднаш и за кратко време целосно се губи… Мирис Откако ќе го достигнете врвот, телото го испушта хормонот пролактин, што предизвикува развој на нови неврони во сетилото за мирис. Меланхолија Најчесто после сексот се чувствувате...
 • Животот пред и после куче

  Ако решите да чувате куче како домашно милениче, искусните сопственици имаат нешто да ви кажат. Секоја личност која има куче наскоро ќе научи дека може да заборави на чист и уреден стан, и дека сите вишок пари што ќе ги собере ќе ги истроши на кучето. Сепак, кога ќе...
 • Џон Кораби

  Метал Машина еп 05 со Џон Кораби

  После легендарниот Марко Мендоза, гостинот во Метал машина ни беше неговиот колега од Dead daisies, фамозниот рокер Џон Кораби, најпознат по своето пеење во Motley Crue во 1992 година. За неговиот живот, како и неговата долга и успешна кариера слушнете нешто повеќе во новата епизода на Метал машина на...
 • Eek – A – Mouse – Marley Boys Banned me From Reggae

  Eek – A – Mouse – Marley Boys Banned me From Reggae После еден куп раперски диссови еве еден реге дис. Eek – A – Mouse ги дисса браќата Марли во песната во која пее дека тие го банирале од регето и дека никогаш не страдале материјално и дека се...