промо бустање

 • Промо Бустање – Земјотрес 6: Фестивал на независна музика

  Промо Бустање – Земјотрес 6: Фестивал на независна музика Земјотрес е музички фестивал на македонските независни дискографски куќи, инициран во 2012 година од Направи Заедно (сегашен Balkan Veliki Балкан Велики), Sixtynine Records и PMG Recordings, а реализиран во соработка со Младински Културен Центар. Земјотрес секоја година ви го презентира...
 • Промо бустање: Хуманитарен концерт за Грицко во МКЦ

  На 09.04.2017, во МКЦ се одржа Хуманитарен концерт за Грицко. Како што веќе повеќето знаете, нашиот другар и underground борец, Грицко, од пред некое време има сериозни проблеми со бубрезите. Иде на дијализа три пати неделно и се наоѓа пред прилично несигурна иднина. Тие што го познаваат знаат дека...
 • Промо бустање – отварање на пивски центар „Колектив“

  На 29 март, на плоштад „Македонија“ се отвори пивскиот центар „Колектив“, каде што нудат над 40 видови пиво. Покрај веќе познатите пива од Крафт пиварата „Темов“, во „Колектив“ за првпат ќе може да се дегустираат и новите видови пиво- со вкус на мајчина душица, ванила, чоколадо, бурбон, јагода, малина,...
 • Промо бустање: Funkshui NIGHT – вечер посветена на хип хоп

  На 30.03. 2017 во МКЦ се одржа седмиот роденден на FunkShui, вечер посветена на сите хип хоп мераклии и џумбушлии. Еве како си поминавме:...
 • Промо бустање: како помина првиот Ракија фест

  Заврши првиот Ракија фест во Скопје, кој се одржа на 18-ти март (сабота), во МКЦ, со својата целодневна програма, а еве како си поминавме:  ...
 • Промо бустање – семинар со Хрватската Аикидо Федерација

  На 02.03.2017, се одржа семинарот за Аикидо со Хрватска Аикидо Федерација, во организација на Tenshinkan Aikido Dojo и Aikikan Dojo Тетово. Семинарот го водеа Sensei Robert Malic, потпрредседател на ХАС (Хрватски Аикидо Сојуз) и Dojo cho на A.K Bonanca од Сплит. Семинарот беше поддржан од повеќе Аикидо инструктори, а...
 • Промо бустање – Хладно пиво во МКЦ

  Најголемиот хрватски претставник на панк рок естетиката, бендот ХЛАДНО ПИВО, предводен од Миле Кекин, настапи во Скопје, на 24.02.2017, во рамките на нивната голема турнеја со новиот албум „Dani zatvorenih vrata“! Познати како мајстори на концертите во живо, Хладно пиво го преполни МКЦ и приреди вистинско панк рок ужување....
 • Промо бустање – Bernays Propaganda 10 години после првиот настап. Онака!

  На 17-ти и 18-ти февруари, во МКЦ го прославиме роденденот на Bernays Propaganda, кои славеа 10 години од својот прв настап. Атмосферата беше вжештена, а МКЦ беше преполн и двата денови. Екипата на Бла Бла ТВ ги снимаше и двата концерти, а еве кратко промо бустање за да го...
 • Промо бустање – Јаков Дренковски and The Band

  Познатиот македонски кантавтор Јаков Дренковски на 14 февруари одржa концерт во кино „Фросина“ во МКЦ. На сцената, покрај Јаков, беа неговиот долгогодишен пријател, басистот Данаил Дарковски, клавијатуристот Трајче Органџиев, тапанарот Спиро Здравески, како и младиот гитарист Владимир Чадиковски. Екипата на Бла Бла ТВ беше на концертот, а наското ќе...