сакаме

 • Најневеројатни возови во кои сакаме да се возиме

  Патување со воз е најудобно и најзабавно патување, особено ако се работи за еден од овие возови. Иако овие елитни возови ретко кој од нас може да си ги приушти. Некои од овие возови возат само еднаш годишно, а патот знае да трае со месеци....
 • Театар Комедија слави 4ти роденден и гага карти дели

  Театар Комедија слави 4ти роденден и гага карти дели  4ти роденден ни е, гости многу сакаме и затоа на подарок билети за претпремиера ,,Случајот Хармс”, реж. Дино Мустафич, сабота 20ч. делиме. Ваше е уште веднаш билети на билетара (3119990) да резервирате и најдоцна до сабота (26.03) 12 часот да...
 • Заблуди во кои сакаме да веруваме

  Во овие се заблуди сакаме да веруваме, поради различни причини. Иако не треба да се сложите со нашата листа, сигурно постои нешто во што сакате да верувате, поради лични причини. Лукреција Борџија Заблуда: Лукреција Борџија носела прстен исполнет со отров и спиела со нејзиниот татко и брат. Зошто сакаме...
 • FORMLESS TERROR/ VxPxOxAxAxWxAxMxC/ GARGOYLES

  FORMLESS TERROR/ VxPxOxAxAxWxAxMxC/ GARGOYLES- 19.03.2016 MKC,SKOPJE! “Со големо задоволство сакаме да ве поканиме на концертната промоција на нашиот втор албум “A PAX OF HERETICAL EVOLUTION” кој излезе под етикетата на  “NICE TO EAT YOU RECORDS” од Чешка. Бината во Младински Културен Центар ќе имаме можност да ја растураме со бруталната...
 • Global Game Jam 2016 – Скопје

  Global Game Jam 2016 – Скопје GGJ за четврта година во Скопје. Имаме најголем број на учесници во регионот, но сакаме оваа година да бидеме уште побројни. Во новите простории на Seavus Incubator имаме уште повеќе капацитет 🙂 Билети: http://www.kupikartizase.com/Events/global_game_jam_2016 Што е Global Game Jam? Global Game Jam е...
 • Сакаме ганџа!

  Галерија со слики каде ја покажуваме љубовта кон ганџата  !!!...
 • Нов сингл на Фонија

    Нов сингл на Фонија. Насловот на песната е (Времиња) и раскажува за дилемите и проблемите, кои ги доживува младиот човек во денешницава.     Времиња Имаме се’ што сакаме, А ништо… Ништо немаме Имаме се’ што сакаме, А ништо… Ништо немаме И никој не не’ научи да издржуваме...
 • Промо Бустање – Скејт Челинџ

    Бла Бла ТВ беше на кејот на Вардар каде се оддржа Скопје-Скејт Челинџ . Ние сакаме, што повеќе вакви културно-спортски манифестации да се случуваат.  ...