сиги

 • НОВА ПЕСНА ОД СКИТАРА И СИГИ

  ЗА СУПЕР ГРУПАТА ВИ НАЈАВИВМЕ ПОРАНО  СКИТАРА СИГИ ТОНИ ЗЕН, НО СЕУШТЕ НЕМАМЕ ДОБИЕНО ИМЕ И СЕ ОДИ СО ГОСТУВАЧКА ВАРИЈАНТА ПО ПЕСНАТА YO, ЕВЕ УШТЕ ЕДНА НУМЕРА ОД КУЈНАТА НА ДИЏЕЈ СКИТАРА СО ГОСТОВАЊЕ НА ЕДЕН ОД ПОДОБРИТЕ ЛИРИЦИСТИ КАЈ НАС СИГИ. ПЕСНАТА СЕ ВИКА ЗЛИ СИЛИ ТЕКСТОТ...
 • BRONX 1.01 концертна промоција на Токсиколози

  BRONX 1.01 Сиги, Кацар и Џоле својата долгогодишна “дружба” како Токсиколози, конечно и официјално ќе ја потврдат со албум и ќе прават концертна промоција !!! На првиот BRONX 1.01 Ви најавуваме концертна промоција на албумот “ПУШТИ ГЛАС” на Toksikolozi. Токсиколози се хип-хоп групација составена од...
 • Токсиколози со концерт и промоција на албум

  Како “потомок” на џезот и блузот, хип-хоп и рап културата се формираат во 70’те години, времиња кога Бронкс станува центар за ваков тип на забави, особено популарни за Афроамериканците. Не многу покасно, кон средината на 90’те години, хип-хоп и рап музиката стануваат најпродаван музички жанр во САД. Во државава...
 • Вју со Глодарагз

  Си направивме муабет со Дамјан Дамески попознат како Глодарагз продуцент и диџеј од Скопско Ново Лисиче. За последниот продукт Бесови каде му гостува Сиги од Токсиколози за кое пред некое време исфрлија одлично видео. За почетоците , иднината и сегашноста само кај нас на Бла Бла ТВ....
 • Тони Зен Сиги и Скитара во супер тајна РАП група

  Дознавме дека се крчка нова РАП група на Тони Зен, Сиги и Скитара. Активни со повеќе проекти кои течат истовремено, ТОНИ ЗЕН СО ФЛЕКА, СИГИ СО ТОКСИКОЛОЗИ, СКИТАРА КАКО ДИЏЕЈ И ПРОДУЦЕНТ НА ПОВЕЌЕ РАП АРТИСТИ, се составуваат да направат нешто заедно и да остават БОНУС РАП !!! Како...
 • Глодарах и Сиги – Бесови ( Видео )

  Глодарах и Сиги – Бесови        ( Видео ) Како шо ви највивме пред некое време за соработката меѓу ГЛОДАРАХ и СИГИ -Бесови, бидна и го виде денот баш пред саат го пуштија видеото на ЦЕФКАТА. Песната носи наслов, “Бесови”, продуцирана е од ГЛОДАРАХ, текстот е на...
 • Сиги

  16 Решетки еп 04 со Сиги

  Сиги Токсиколози гостување на 16 ката на Бла Бла ТВ. Испука моќно како што го познаваме од предходно со многу добро флоу и поента во лириките. Сик сиги зборува за почетоците на рап снимањето и други интересни топици од неговото рап битисување....
 • ГЛОДАРАХ И СИГИ СО НАЈАВА ЗА “БЕСОВИ”

  Ако бевте на Бла Бла Стејџот на Пиволенд, неможам да се сетам на денот, али коа музика пушташе ГЛОДАРАХ, се дигна толку прашина шо од далеку игледаше на огромен пожар 🙂 Моравме да истуриме 1000 литра вода за да ги спасиме белите дробови на сите Драм и бејс фанови...
 • Вечерва 16 решетки со Сиги

  Вечерва емисијата 16 решетки со почеток од околу 19 19 само на Бла Бла ТВ.   Гостин во оваа епизода ни беше Сик Сиги од Токсиколози. Муабетевме малку за почетоците и рап делувањето на ова пеколно ем си од Ѓорче, со моментално живеалиште во Ново Лисиче, каде многу години...