Скопје

 • Пиволенд 2017

  Десетто, јубилејно издание на скопскиот пивски фестивал „Пиволенд“. се одржа на Скопското Кале, од 7 до 12 август. Како и претходните години, и оваа година Бла Бла Телевизија имаше свој Стејџ на кој се промовираа младите бендови и артисти. Склопивме неколку видеа од неколку денови во кои можете да...
 • Емисија 13.07.2017

  Во денешната емисија погледнете како помина слушачката промоција на Blla Blla Blla, кои после 2 години работа во студио го издадоа албумот “Brum per Medioferr” во различен или ретро формат – vinyl. Настанот се одржа на 05.07.2017 во МКЦ. Слушачката промотивна турнеа ќе продолжи низ градовите низ Македонија, Косово...
 • Smoke Mardeljano во живо во Бла Бла Клуб 08.07.2017

  Погледнете ја атмосферата од одличниот настап на Smoke Mardeljano, кој настапи во Бла Бла Клубот на 08.07. 2017 за прв пат во Скопје. Добредојде му посакаа македонските емсиња Туте и Кртот и Диџеите Димитри Је Ја и Мастер ЏИ....
 • Емисија 12.04 2017

  Во нашата прва емисија, во која ќе ги опфаќаме настаните кои се одржуваат во Скопје, односно Македонија, како и музичките новости на регионалната сцена, погледнете како помина концертна промоција на ПАЛИНДРОМ, на нивниот деби албум „DESERT Y“, кој се одржа во среда на 5 април во МКЦ. Потоа погледнете...
 • Промо бустање: како помина првиот Ракија фест

  Заврши првиот Ракија фест во Скопје, кој се одржа на 18-ти март (сабота), во МКЦ, со својата целодневна програма, а еве како си поминавме:  ...
 • Промо бустање – Хладно пиво во МКЦ

  Најголемиот хрватски претставник на панк рок естетиката, бендот ХЛАДНО ПИВО, предводен од Миле Кекин, настапи во Скопје, на 24.02.2017, во рамките на нивната голема турнеја со новиот албум „Dani zatvorenih vrata“! Познати како мајстори на концертите во живо, Хладно пиво го преполни МКЦ и приреди вистинско панк рок ужување....
 • Млади за Скопје #5 – Концерт на The Local Blue

  Млади за Скопје #5 – Концерт на The Local Blue Cóntact 59 ✔️ Metanoia ✔️ Мариналеда ✔️ The Planktons ✔️ Нареден бенд што ќе го раздрма Скопје се The Local Blue. – The Local Blue The Local Blue се инструментален рок бенд од Скопје, Македонија. Формирани се во 2016та...
 • Денот „Е“ во Скопје – ЕЛЕМЕНТАЛ во Борис Трајковски

  Elemental и Скопје, љубов која трае 10 години!!! Драги наши пријатели, познати и непознати 🙂 фанови на омилениот бенд на скопската публика, ни претставува особена чест и задоволство да го најавиме гостувањето на еден од најпознатите хрватски бендови ЕЛЕМЕНТАЛ!!! После одличните концерти во Загреб и Белград, Скопје е третиот...
 • Интервју со Миле Кекин од Хладно пиво

  Најголемиот хрватски претставник на панк рок естетиката, бендот ХЛАДНО ПИВО, предводен од Миле Кекин, ќе настапи во Скопје во рамки на нивната голема турнеја со новиот албум „Dani zatvorenih vrata“! Познати како мајстори на концертите во живо, со секогаш исполнети и енергични настапи, нема сомнеж дека Хладно пиво на...