стар град

 • Wickeda во Пивница – Стар Град

  Wickeda (бугарски: Уикеда) е бугарски рок бенд. Тие се доста популарни во Бугарија, а повремено се на врвот на топ листите. Нивниот стил се состои од панк, ска, реге, фанк и некои традиционални бугарски народни музички елементи. На духовитиот текст исполнет со игра на зборови кои главно се занимаваат...
 • Фолтин во Стар Град – Пивница!

  Оваа Сабота Фолтин ни доаѓаат во Пивница на добра забава и пиво. Карти: 200ден. во претпродажба. 300ден. на врата *картите се во ограничен број! -Резервации и информации на: 076 462 372 / 070 754 754...
 • КАДЕ НА ПИВО: ПИВНИЦА „ТЕМОВ-СТАР ГРАД“-ДИРЕКТНО ОД ПИВАРНИЦАТА ВО ВАШАТА ЧАША

  Веќе знаеме сите за пивница Темов дека се наоѓа во Скопската чаршија официјално отворена во 2007 г како прва пивска градина во Скопје во 21-от век, а во која можеа да се најдат речиси сите домашни и увозни пивски брендови. Со тек на годините, а постојано во развој и...
 • Галија во Стар Град – Пивница

  Спектакуларно ја започнуваме Новата Година во Стар Град – Пивница со добро познатиот EX-YU бенд ГАЛИЈА! На 21.01.2017 (Сабота), ве чекаме на добра свирка која ќе не врати во времето на старите добри евергрини на бендот ГАЛИЈА. ——————————————————– Влезници: – 150ден. во предпродажба во Стар Град – Пивница –...
 • ПИВО ОД ТИКВА И ВО МАКЕДОНИЈА, КАКО СПЕЦИЈАЛТЕТ НА „ПИВАРНИЦА СТАР ГРАД“

  Пивото од тиква има своја многу долга историја во САД, а за Македонија е мисловна именка, до неодамна. Зад океанот познати се уште од XVI век, а дури постојат информации дека локалните жители правеле пијалоци од тиква уште пред Кристофер Колумбо да дојде на оваа територија. Пивница Сатар Град...
 • Октоберфест Во Стар Град- Недела На Германски Специјалитети И Пиво

  Октоберфест Во Стар Град- Недела На Германски Специјалитети И Пиво! Вкусете го и доживејте го духот на германската традиција во срцето на Стара Чаршија под Кале. Една недела Пивница Стар Град ќе биде претворена во престолнина на германски деликатеси и пиво по германски рецепти во противни мени. Октоберфест Мени:...
 • Погледнете ја комплетната пивска листа на првата микро пивара “ТЕМОВ”

  Од нашите пријатели Beershop ја добивме комплетната листа со стручен осврт за секое пиво произведено од првата микро пивара “ТЕМОВ” која веќе една година произведува најубави и вкусни пива. Пивата може да ги дегустирате во старата скопска чаршија во  Пивница „СТАР ГРАД“, како и во ново отворениот Паб Комедија ....
 • Први го пробавме пченичното пиво во Пивница

  Нашите пријатели од пивница “Стар Град” го произведоа првото пченично пиво во Македонија. Како и со првите произведени литри од светлото “Чаршиско”, црвеното“Скендербег” и Темното „Гоце Делчев“, така и овој пат имавме чест и задоволство, премиерно со екипата на БЛА БЛА ТВ  да го пробаме МЛАДОТО и ПРВО македонско пченично...
 • Промо бустање Пиволенд preparty

  Во петокот присуствувавме на Пиволенд Preparty-то во пивницата „Стар Град“ во Чаршија. Направивме интервју во врска со настанот и со Пиволенд, уживавме во одлична музика и пиевме пиво произведено во првата микро-пивара. Погледнете дел од атмосферата таму. Бонус мини галерија...