стил темпл

 • ROCK FEST 2018 МКЦ

  Од 27-29.04 во МКЦ се одржа уште еден Рок Фест. Во натпреварувачката вечер силите ги одмерија петте бендови: „Саундвејвс“ од Битола и скопските „Фикшн“, „Антарт“, „Конспираси“ и „Метаноја“. Додека траеше пребројувањето на гласовите, на сцената свиреше групата „Гаргојлес“. Скопскиот прогресив-метал состав „Метаноја“, е победникот на годинешново издание, а Виктор...
 • Животот е лесен во Белград

    Бла Бла ТВ начека лајв настап на Стил Темпл на “Belgrade Calling”, кога на истата сцена после нив настапија Џудас Прист и Хеловин. За тие што не слушале метал музика овие ќе се непознати ликови, но за милиони металци, ова се бендови кои го создаваат металот од своите...
 • Промо Бустање на 15 години Steel Temple + Фуснота

  Вчера во скејтпаркот кај Алпинистичката карпа, скопскиот хеви метал бенд Стил Темпл со свирка прослави 15 години постоење. Како поддршка се појави бендот Фуснота. Направивме кратки интервјуа со бендовите и снимивме дел од атмосферата. Тие што беа, присуствуваа на одлична метал свирка. За тие што не беа, спремивме и...
 • Што слушаат македонските и балкански музичари vol.2

  Откако дознавме што слушаат Идриз од Бла Бла Бла, Каљо Масниот од Фјурион, Урош од Стил Темпл, Мики од Сикс Пек и Марко од Визија во првиот дел од серијалот „Што слушаат македонските и балканските музичари“, на ред дојдоа нови петмина кои ни открија што слушаат и што ги...
 • Што слушаат македонските и балканските музичари

  Сите ние што ја поддржуваме алтернативната сцена и музика, често ги слушаме бендовите/изведувачите кои и всушност со тоа се дел од нашето секојдневие. Ни служат како инспирација, мотивација, ги постираме по социјалните медиуми и ги ставаме по мобилни и слични плеери. Истите луѓе кои создаваат музика, нели, и самите...
 • ВЈУ СО СТИЛ ТЕМПЛ

  СЕ РАЗМУАБЕТИВМЕ СО БЛУЗ И УРОШ ОД СТИЛ ТЕМПЛ Метал составот од Скопје кој веќе 15 години свири квалитетен метал во Македонија конечно во ВЈУ на Бла Бла ТВ. За почетоците , настапите, идните планови, заебанциите на проби и по турнеите, загревање како предгрупа на врвни светски музички состави...