студио

 • Како се создаваат звучни ефекти за филмови?

  Дали некогаш сте виделе Фоли уметници? Веројатно не, бидејќи нивната работа е да останат невидливи и да создадат чувство на реалност во филмовите, со користење само на звукот. Фоли уметниците ги рекреираат амбиентните звуци во студио, а како изгледа сето ова, погледнете во видеото:...
 • Албумот на Ориѓански и Бени наскоро за преслушување

  Албумот на Златко Ориѓански и Бени Шакири „Добро утро госпоѓо„ за неколку дена низ продажните центри за музика во Македонија, ќе можете да си го набавите ова ремекдело. Албумот на Ориѓански и Бени е изработен во Сони Мјузик – Австрија, сниман, миксан и постпродуциран во студиото Тра Ла Ла...
 • Бесплатно снимање на музика во билиотека

  Во Вашингтон, во спомен библиотеката на Мартин Лутер Кинг Џуниор, можете да снимите песна, доколку сакате. Имено, бибилотеката е целосно опремено студио, каде што секој со картичка од библиотеката може да снима музика, подкасти или други креативни проекти. Студиото е бесплатно за користење. Ова студио постои веќе три години,...
 • БАИР ХИЛСЗ СТУДИО СЕСИЈА НА Б.Ф.Х.

  БИТОЛСКИТЕ РАПЕРИ БОЈЗ ФРОМ Д ХУД НА СТУДИО СЕСИЈА ЛИКРИКИ И ФЛОУ НА КУЛ МЕШ АП БИТ!!! ИНАКУ ИМААТ ИНТЕРЕСЕН КАНАЛ НА ТУБОТ КАДЕ ШТО ПОКРАЈ МИНАТИОТ ТРУД МОЖЕТЕ ДА ЅИРНЕТЕ И9 НЕКОЈ КУЛ ГРАФИТИ ВИДЕА СЕ НАДЕВАМЕ НА УШТЕ ДОБРИ СТВАРИ ОД ДОЛЕ И ЕКИПАТА НА Б.Ф.Х....
 • Conquering Lion со свирка во родното Тетово

    Conquering Lion со свирка во родното Тетово на 09 јануари во Студио   “Добри људи чест ни е да ве поканиме на уште една позитивна вечер заедно со тетовските реге херои Conquering Lion! Сабота 9ти Јануари 2016 во Студио Клуб – Тетово Влез: 100 мкд Conquering Lion е...
 • Што е потребно за да учествувате во 16 решетки

    Заради големиот интерес кој го пројавијa многу емсија да ви објасниме што треба за да учествувате во емисијата 16 решетки. Прво , потребен е квалитетен текст и флоу на хип хоп артистот. Второ, инструментал, авторски или позајмен. Трето студио и продуцент. Четврто, контакт со Бла Бла – Урбана...
 • Natty Fiyah во STUDIO

    Оваа Сабота 05. декември, на ваше барање Natty Fiyah повторно во Студио. Natty Fiyah SS е проект оформен во 2009 од Rootsman I и Spincore оригиналната идеја беше да се оформи реге саунд систем, но како што почнаа настапите така и Natty Fiyah со секој настап почна да...
 • Ветераните на панкот во Браво

    На 12 декември, сабота од 21:00 часот ќе имаме можност да ги чуеме ветераните на македонскиот панк. Станува збор за Океан Пацифик, кои ќе го свират материјалот што моментално го снимаат во студио и Тотално Опуштање, панк-рокерите со можеби најдолг активен стаж на андерграунд сцената. Влезот по панкерски...
 • Фејсбутик во Отворено Графичко Студио

    Во петок 27 ноември со почеток од 20:00 часот ќе се отвори самостојната изложба на Урош Вељковиќ, кој е еден од поистакнатите ликовни уметници од младата генерација.   Небојша Вилиќ: Време на нестабилни идентитети Феноменот на социјалната мрежа Фејсбук допрва ќе биде предмет на многу сериозни анализи и...